Exkluzivní fotogalerie největší hvězdy ženevského autosalonu

 Auto-Moto 
18. března 2019 18:12 / Ema Maxová
  0   0
📷
18 fotografií v galerii
Největším lákadlem tohoto ročníku byla světová premiéra nového Peugeotu 208 Peugeot
Většina návštěvníků letošního autosalonu v Ženevě se shodla na tom, že největším lákadlem tohoto ročníku byla světová premiéra nového Peugeotu 208. Ne, že by tentokrát haly proslaveného švýcarského výstaviště zaplnily nezajímavé exponáty. O futuristické koncepty a supersporťáky tradičně nebyla nouze.

Ovšem zcela nových sériových vozů, které byste si mohli zařadit na seznam zvažovaných kandidátů při nákupu automobilu, těch tu bylo pomálu. A žádný z nich nevzbudil takový zájem veřejnosti jako právě nový Peugeot 208.

„Náš stánek je doslova v obležení. Všichni se chtějí na nový Peugeot 208 podívat, a to nás opravdu těší,“pochvaloval si produktový ředitel Peugeotu Laurent Blanchet. A není divu, nová „dvěstěosmička“ se opravdu mimořádně povedla! Úspěch nového Peugeotu zřejmě nikoho nepřekvapí. Francouzská automobilka se totiž malými vozy proslavila. Její ikonický Peugeot 205 ji před třiceti lety zachránil před úpadkem a nástupce tohoto modelu, legendární Peugeot 206 se stal nejprodávanějším Peugeotem všech dob.

Vozů této velikosti, tedy těch, jejichž název začíná dvojkou, prodala značka za svoji éru téměř 20 milionů! A nyní otvírá další kapitolu, a tou je nový Peugeot 208.

Novinka má výrazný atraktivní design, ultramoderní interiér, řadu benzinových, dieselových a dokonce elektrických motorů a celou záplavu asistenčních systémů. Bez váhání byste ji zařadili do prémiového segmentu. Ostatně tam patří i z hlediska své výbavy. Dostala totiž technologie, které se v kategorii malých vozů běžně nevyskytují. Nabídkou podpůrných prvků řízení se vyrovná vlajkové lodi značky Peugeot, fastbacku 508, s jedinou výjimkou, a tou je systém nočního vidění. Malá dvěstěosmička disponuje dokonce novým systémem Drive Assist, což už je na úrovni poloautonomního řízení.

Nový Peugeot má mnoho předností, jedna z nich je však naprosto unikátní, a to nejen v rámci segmentu malých vozů, ale i celého automobilového trhu. Jedná se o vyvýšený přístrojový panel ve 3D zobrazení. To znamená, že informace se řadí do vrstev dle důležitosti, tedy připlouvají do popředí v podobě hologramu, nebo zůstávají v pozadí, ale jsou stále viditelné. To je jednak velmi atraktivní, vytváří to speciální atmosféru ve voze, ale také to zvyšuje bezpečnost.

Peugeot 208 se objeví na českém trhu až na podzim. Zatím se tedy můžete pokochat exkluzivní fotogalerií přímo z Ženevského autosalonu.

Témata: Peugeot, auto, moto, autosalon
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu