Sex s robotem? Podle prognóz sexroboti ovládnou hlavní proud v sexu do 25 let

 Technologie 
06. března 2019 10:44 / Jana Čiháková
  17
📷
10 fotografií v galerii
Nejvýznamnější robotická sexlady Harmony Youtube
Navolit program, zmáčknout knoflík, žádné komplimenty před ani objetí po sexu. Jak výhodné, nemyslíte? Jenže hudba budoucnosti nemá jen libozvučné tóny, moderní sexboti dokážou i pořádně zaskřípat – a to nejen, protože na sex jednoduše nemají chuť.

Roboti jsou stále častěji denní součástí života. Usnadňují práci, šetří čas… a sexují. Jejich vývoj šel bezesporu neskutečně kupředu. V současné době dokonce existují firmy, které se specializují na robotický fetiš, ale i sexuální terapii, která má dokonce už první hmatatelné pozitivní výsledky ve zlepšení stavu frustrovaných jedinců.

Nejvýznamnější robotická sexlady

A není to koneckonců ani tak dávno, co byla světu představena Harmony – ztělesnění naprosté dokonalosti, robotická kráska, která vás pohladí, porozumí i vás odmítne, když zrovna vyhodnotí, že nemáte dostatečnou chuť...

Jde o nejvýznamnější robotickou sexlady v historii, jejíž stvoření přišlo na neuvěřitelných 30 miliard dolarů. A ačkoli by měl každý technologický pokrok slavit úspěch, u sexbotů zůstává šampaňské zatím zavřené. Sociologové se totiž obávají slavit, a to vcelku oprávněně.

Raději robota?

Podle Dr. Trudyho Barbera, průkopníka v dopadu technologie na sexuální styk, naše rostoucí ponoření do technologie znamená, že jednoho dne nastane chvíle, kdy sexboti ovládnou hlavní proud v sexu. Podle prognóz dokonce do 25 let. A stejně tak, jako přispěly moderní technologie a sociální sítě k odcizení přátel, z pohledu intimity dojde ke změnám na poli intenzivního prožitku mezi páry. Roboti vstoupí do našich každodenních potřeb a dost možná i převezmou velení nad našimi ložnicovými rituály.

Sexuální roboti jsou už nyní dostupní v provedení pro oba stoupence toho či onoho pohlaví. Jejich pořizovací cena začíná na sedmi tisíci librách a přirozeně stoupá dle dovedností mašinky. Navíc si můžete určovat i jejich podobu. To je také důvod, proč vlastně může mít jistý muž z Hon Kongu i každodenní sex s napodobeninou Scarlett Johannson. Nicméně, v éteru stále visí poměrně velký otazník. Vedle toho, že se podle Barbera budeme stávat více roboty my než roboti námi, jsou tu i další sociální hrozby. Vezměte v potaz jen, co dokáží videohry a jak moc silným dokáží být stimulem v simulaci reality. Nemusíme pak připomínat, jaká stanoviska můžeme zaujmout pod vlivem nových robotických technologií ke svému protějšku…

A není to jen postoj k partnerovi nebo partnerce, co může zamíchat kartami. Existují obavy některých výzkumníků, že robotický sex může být návykový. Proč? Tak třeba proto, že sexbot vás jen těžko odmítne, máte k němu přístup víceméně v režimu 24/7 a koho dalšího „k životu“ potřebujete?

Robotický nevěstinec

Je pravdou, že ani lidé, kteří měli tu čest a možnost zažít sex s roboty, si nejsou jisti, co by každodenní využívání robotického sexu udělalo s jejich vnímáním reality. Je pravdou, že někteří návštěvníci „Kinky S Dolls“, prvního robotického nevěstince na světě, si své robotické sexsymboly přímo zakoupili, avšak možná jen proto, že chtěli ušetřit. Hodinové radovánky se sexbotem tam totiž přijdou na 55 tisíc. A co nastane potom, až lidstvo zjistí, že v anglickém Newcastlu byla představena nová verze hyperrealistického sexuálního robota, který dokáže reagovat interakcí tak působivou, že nerozeznáte technologii od skutečnosti? (Dále čtěte: Roboti nás již brzy budou verbovat do práce. Rozdávat nám budou také výpovědi).

Témata: robot, sexrobot
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít