Nejde vám vyměnit SIM karta u mobilu? Řešení existuje

 PC a Mobily 
24. února 2019 19:07 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Malý otvor vedle nebo v šuplíčku slouží k vysunutí mechanismu Pixabay
Většina současných mobilů má na sobě malý šuplíček, do kterého se vloží jedna či dvě SIM karty. Někdy dokonce i paměťová karta. Co když ale mechanismus nejde vysunout? Máme dobré rady.

Současné mobilní telefony používají obyčejně nejmenší tzv. nanosim karty. Přístup k nim je na boku telefonu a celý mechanismus se vysouvá díky jednoduchému nástroji, který se vloží do malého otvoru. Někdy se ale něco pokazí. Přitom řešení nemusí být tak složité.

Možné problémy

Existují v zásadě tři typy problémů. První je způsoben tím, že se v malinkatém otvoru zasekl zalomený kousek vysouvací jehly. Nyní překáží jiné jehle, která by mechanismus vysunula. Jiný problém spočívá v tom, že sice vysouvací jehličku do otvoru zasunete, ale ať tlačíte jakkoli silně, s mechanismem nejde ani pohnout. Konečně další případ je podobný tomu prvnímu, ale vy víte, že jste si potíže způsobili sami tím, že jste do hybridního slotu na SIM karty zasunuli nejen dvě karty, ale ještě i kartu paměťovou. Existují totiž návody, jak v tomto typu slotu zprovoznit všechny tři naráz, ale často se stává, že se vše v telefonu zasekne.

Zalomená jehla

V tomto případě se dá předpokládat, že vysouvací mechanismus funguje bez problémů. Nabízí se sice možnost vložení nějakého ostrého předmětu za hranu zásuvné plošky, ale hrozí riziko poškození zásuvného mechanismu. Lepší je vyzkoušet vzít kousek silně lepicí pásky, kterou ohnete a ohyb přilepíte na šuplík. Pořádně přitisknete a pak prudkým tahem vysunete. Postup funguje dobře u šuplíčků, které nejsou zaseklé a jdou relativně lehce. Podmínkou je páska se silnou lepicí schopností.

Mechanismus nejde vysunout

V případě, že do otvoru lze vložit jehlu, ale nejde tlakem na ni mechanismus vysunout, pomůže jednoduchý trik, který spočívá v tom, že budete jehličkou pohybovat nahoru či dolů podél telefonu tak, abyste trefili správné místo, kam můžete zatlačit. Problém je v tom, že v kolmé poloze jehla tlačí do pevné části mechanismu a tlak tedy nemá smysl. Pohybem se vám po čase podaří najít správnou pozici a vy bez problémů všechno vysunete.

Vložili jste něco navíc

Pokud je důvodem zaseknutá paměťová karta, kterou jste vložili do mechanismu navíc ke dvěma SIM kartám, bude na místě zjistit, zda lze telefon rozebrat a dostat se k celému vysouvacímu mechanismu jinudy. U některých modelů to je možné. Jindy ale k odkrytí zadního krytu potřebujete právě odstranit SIM karty. Pak je asi jednodušší zanést telefon do servisu. Bude patrně nutné část krytu telefonu odlomit a posléze vyměnit. Mělo by to být poučením, že není vhodné vkládat do slotů něco víc, než co je v návodu doporučeno. Pro lepší ochranu mobilů také doporučujeme nosit mobil v pouzdře. Předejdete řadě potíží a poškození. Zajímavé řešení přináší i článek zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?