Fotíte často a rádi svým smartphonem? Poradíme vám, jak svá fotodíla můžete dobře prodat

Aplikace Foap funguje podobně jako známé sociální sítě
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Technologie 
03. února 2019 14:31 / Shutterstock
  1   0
V dnešní době, kdy mají nové smartphony optiku na úrovni malých kompaktních digitálních fotoaparátů a některé funkce drahých zrcadlovek, je focení mobilem celosvětově oblíbenou zábavou. Co ovšem se stovkami fotografií dělat, kromě jejich archivace na stále více zaplněnou paměť? Můžete na nich třeba dobře vydělat.

Většina pořízených snímků a momentek je dokonce u relativně nezkušených "mobilních" fotografů díky optické stabilizaci obrazu a vysokému rozlišení dostatečně ostrých a jasných, takže se dají použít i komerčně. Řeknete si možná, že o vaše často rodinné fotky a náhodné snímky nebude mít nikdo zájem – opak však může být pravdou.

Stačí, když vyzkoušíte, jak funguje aplikace Foap.com. Ta umožňuje po registraci nabízet, resp. prodávat, vaše fotodíla do celého světa, dokonce můžete nabídnout i snímky od ostatních uživatelů (ty ovšem za výrazně nižší cenu).

V aplikaci Foap totiž „loví“ zajímavé fotografie velké nadnárodní koncerny typu velkých automobilek nebo světových výrobců potravin. Pro ně je nákup zajímavé fotografie za několik dolarů zanedbatelná částka, přitom originální kompozice může obohatit jejich marketingovou kampaň. Na druhou stranu vy, jako běžný uživatel, můžete v průměru za jednu fotografii získat až pět dolarů, navíc snímek můžete prodat hned několikrát (toto není ve Foap nijak omezeno).

Na stránkách Foap.com navíc běží vždy několik tzv. mission (neboli výběrových řízení na určité téma). Když se zapojíte a váš snímek vyhraje, můžete získat až 100 dolarů. Stačí se tedy na stránce Foap.com zaregistrovat, stáhnout si aplikaci a začít nahrávat svoje fotografie. Důležité je dobře a vyčerpávajícím způsobem popsat danou nahranou fotografii (samozřejmě v angličtině), aby se snímek dobře vyhledával podle tématu nebo kompozice - více lidem se tak bude zobrazovat a zvýšíte tak možnost, že ho nakonec skutečně prodáte.

Můžete vytvářet i celá alba, která se dají prodat v celku, častější jsou samozřejmě nákupy jednotlivých snímků. Jak budete úspěšní, bude záležet na vaší celkové aktivitě, tedy kolik času denně se budete této činnosti věnovat a jakou popularitu ve Foap získáte. 

Jinak Foap.com funguje prakticky jako všechny známé sociální sítě, nejvíce se logicky přibližuje Instagramu. I ve Foap máte k dispozici vlastní zeď, kde vidíte všechny svoje nahrané fotografie a můžete sledovat vybrané uživatele a vytvářet vazby s jinými uživateli, podobně jako na všech sociálních sítích. Dále čtěte: (I vaše auto může vydělávat peníze pomocí jednoduché aplikace pro sdílení vozů).

Marek Pokorný | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu