Jak si hudbu z vašeho smartphonu co nejvíce užít? Zkuste externí sluchátkový zesilovač

Kvalitní kabelová sluchátka někdy k dobrému poslechu nestačí
 PC a Mobily 
14. ledna 2019 11:12 / Pixabay
  0   0
Možná patříte mezi ty náruživé audiofily, kteří často poslouchají hudbu na cestách přes mobilní telefon. Málokterý smartphone je ovšem vhodný pro skutečné hudební nadšence. Jak tedy dosáhnout maximálního audio zážitku i mimo domov?

Kvalita zesilovačů a D/A převodníků, zabudovaných ve smartphonech, odpovídá většinou účelu, kterému má telefon primárně sloužit. Převod digitálních hudebních dat do podoby srozumitelné sluchátkům i následné zesílení probíhá tedy ve standardní, mnohdy spíše podprůměrné kvalitě.

Pokud posloucháte nekomprimované hudební nahrávky uložené v telefonu nebo využíváte nejvyšší dostupnou kvalitu hudby s využitím prémiových účtů streamovacích služeb, v telefonu dochází při zpracování signálu k degradaci. V tu chvíli vyvstává otázka, zda dává skutečný smysl, když si pořídíte velmi kvalitní kabelová sluchátka.

Pro všechny, kteří si chtějí vychutnat i na cestách skutečně kvalitní zvuk z telefonu, existuje řešení. Je jím například externí sluchátkový zesilovač s vestavěnými D/A převodníky Beyerdynamic Impacto Universal.

Malá krabička, kterou lze připojit k telefonům s operačními systémy Android i iOS s konektory Micro USB, USB-C i Lightning, přebírá při přehrávání hudby ze smartphonu originální digitální data nahrávky.

Impacto kompletně přebírá proces zpracování i zesílení a do připojených sluchátek pouští skutečný high-end zvuk. Impacto Universal je kompatibilní s high-end sluchátky s impedancí až 600 ohmů a podporuje modely Beyerdynamic T 1 (2. Generation), T5p (2. Generation), Amiron home a Aventho wired a také sluchátka jiných značek, která mají v mušlích pro propojení s přehrávačem vestavěny dva mono konektory typu Jack 3,5 mm.

Marek Pokorný | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu