Již letos bude možné odemknout a nastartovat automobil pomocí otisku prstu

 Auto-Moto 
11. ledna 2019 07:11 / Marek Pokorný
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Nová technologie chytrého snímání otisku prstu je i dostatečně zabezpečená Pixabay
Chytré snímání otisku prstu zná asi každý vlastník nějakého smartphonu. Letos se tato praktická technologie objeví také u automobilů, konkrétně například v novém SUV Santa Fe společnosti Hyundai.

Prostě odemknete vůz tím, že přiložíte prst k senzoru na klice dveří. Systém na základě zakódované informace rozpozná otisk prstu a udělí pokyn k odemčení vozidla příslušné řídicí jednotce.

V novém Santa Fe můžete také takto snadno spustit motor - pouhým přiložením prstu k povrchu tlačítka zapalování, které je rovněž vybaveno senzorem pro snímání otisku prstu.

Technologie navíc umožňuje individualizovat nastavení vozidla pro řidiče. S daty otisku prstu jsou propojeny informace o preferencích řidiče. Vozidlo na jejich základě automaticky nastaví polohu sedadel, funkce v oblasti konektivity a vnější zpětná zrcátka.

Nová technologie chytrého snímání otisku prstu je i dostatečně zabezpečena. Funkce rozpoznávání elektrické kapacity totiž detekuje rozdílný elektrický náboj v různých částech plochy prstu.

Technologie snímání otisku prstu tak účinně zabrání padělání a použití falešných otisků prstů. Pravděpodobnost nesprávné identifikace otisku prstu, při níž by systém považoval otisk prstu jiné osoby za otisk prstu řidiče, je pouhých 1:50 000.

Nová technologie je tak pětkrát bezpečnější než konvenční klíčky, a to včetně chytrých klíčků. Systém snímání otisku prstu navíc nepřetržitě zvyšuje svou úspěšnost díky schopnosti učit se v reálném čase, kterou podporuje systém „dynamické aktualizace“. Připomeňme si doby, kdy trabant, felicie nebo žigulik byly hitem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Co je transepidermální ztráta vody a jak ovlivňuje vaši pleť

Dům a zahrada

Strašidelné pokojovky zkrášlí byt nejen během Halloweenu. Ozdobí váš interiér po celý rok

Zavřít reklamu