Nový motocykl Harley-Davidson s elektromotorem zrychlí na stovku do 4 sekund

 Auto-Moto 
12. ledna 2019 07:44 / Marek Pokorný
  0
📷
1 fotografie v galerii
Výrobce láká motorkáře na nový zvuk Harley-Davidson při akceleraci Harley-Davidson
Legendární společnost Harley-Davidson představila před pár dny svůj první elektrický motocykl. Zájemcům na veletrhu CES dopřála zážitek ze startu nového stroje pomocí sluchátka Headset Magic Leap.

Nový motocykl "LiveWire" bude jezdit maximální rychlostí 110 mil za hodinu (cca 176 km). Za 3,5 sekundy dosáhne zrychlení na 100 km/h a přichází také s novým Harley-Davidson zvukem.

Předběžné objednávky na motorku za 29.799 USD (cca 666 600 Kč) začala firma přijímat už na veletrhu, model by se měl na americkém trhu objevit letos v srpnu. Není sice zrovna levný, ale platíte prostě za značku a kvalitu Harley Davidson.

Výrobce láká motorkáře na "nový zvuk Harley-Davidson při akceleraci". Tvar i vzhled motocyklu je zachován jako u motorek se spalovacími motory, na první pohled se LiveWire neliší. Samozřejmě je ale rozdíl v tom, že místo spalovacího benzínového motoru je uvnitř baterie a elektromotor. Je zde také celá řada programovatelných dotykových prvků. Stroj má automatickou převodovku, takže zde není nutnost mačkat spojku a řadit. 

LiveWire se jako vůbec první motocykl na severoamerickém trhu pyšní i mobilní konektivitou. Vlastník se může k motocyklu připojit pomocí mobilní aplikace a třeba zkontrolovat stav nabití baterie, nebo prověřit polohu motocyklu, protože nechybí samozřejmě ani GPS pro sledování. Elektrická hnací jednotka přináší nový zvuk s minimálními vibracemi a hlukem.

Pro ty, kteří jsou zvyklí na tradiční Harley Davidson styl, ale půjde o drastickou změnu. Nicméně firma tvrdí, že novinka byla dobře přijata. Virtuální demonstrace jízdy přinesla i pozitivní zpětné vazby. Lidé říkají: „Víš, možná to není motorka pro mne, ale chápu důvod, proč to Harley dělá.“ Nebo: „Rád bych to měl v garáži, vedle tradičního modelu.“ 

Prezident a generální ředitel společnosti Harley-Davidson Matt Levatich dodává: „Jsme svědky historického mezníku ve vývoji mobility a Harley-Davidson je u toho.“ 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?