První tobogán s virtuální realitou najdete kousek od Prahy. Co všechno na něm zažijete?

 Technologie 
18. ledna 2019 16:57 / Marek Pokorný
  1
📷
2 fotografie v galerii
Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360stupňový pohled Aquapalace Praha
Na nové zábavné atrakci můžete cestovat do vesmíru nebo se vydat na průzkum nebeské oblohy. Ve Vodním světě Aquapalace Praha je totiž nově nainstalováno celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu.

Nové zařízení kombinuje jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Člověka dokáže v okamžiku přenést do prostředí nekonečného vesmíru, kde bude moci zkoumat mléčnou dráhu a cizí planety nebo na nebeskou oblohu, kde navštíví vzdušný a mraky obklopený bájný chrám. Velmi reálnou podívanou umocní dynamický pohyb, který člověk zažívá při sjezdu tobogánu.

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360stupňový pohled do okolního prostředí. Dokonalé synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází.

Zajímavý prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí a vystřikuje.

Atrakce nesoucí název „Magic“, který vzešel z diváckého hlasování, byla slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 17. ledna 2019 za účasti Jakuba Koháka a Elišky Bučkové.

Novinku najdete ve Vodním světě Aquapalace Praha, který má rozlohu 9 150 m2 a patří k největším aquaparkům ve střední Evropě. Je tvořen třemi paláci, Saunový svět pak tvoří komplex čtrnácti druhů saun a prohříváren.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná