Ani smartphone ani tablet. Proč si letos pořídit mobilní skládací přístroj?

Galaxy Fold se otevírá hladce a přirozeně jako kniha
 PC a Mobily 
28. února 2019 10:52 / Samsung
  4   0
Rok 2019 bude rokem další mobilní revoluce: například model Galaxy Fold od Samsungu je vybaven vůbec prvním 7,3 palcovým displejem Infinity Flex na světě, který umožňuje složit přístroj do kompaktních rozměrů s displejem na vnější straně.

Půjde o kompaktní zařízení, které lze rozložením proměnit v chytrý telefon s doposud největším displejem, jaký Samsung u telefonu kdy nabídl. Galaxy Fold je výsledkem více než osmiletého vývoje, který následoval po představení prvního prototypu ohebného displeje společnosti Samsung v roce 2011.

A na co můžeme těšit? Nejprve se podíváme blíže na vnitřní displej, který není jenom ohebný. Lze jej úplně přehnout. Přehnutí je intuitivnější pohyb, ale je mnohem obtížnější takovou inovaci zrealizovat. Samsung vynalezl novou polymerovou vrstvu a vytvořil displej, který je přibližně o polovinu tenčí než běžný displej chytrého telefonu. Díky novému materiálu je Galaxy Fold ohebný a odolný, takže vydrží.

Galaxy Fold se otevírá hladce a přirozeně jako kniha a zavřít jej lze do zcela ploché a kompaktní podoby, což stvrdí uspokojivé zacvaknutí. Aby bylo možné něčeho takového dosáhnout, vyvinul Samsung sofistikovaný pantový mechanismus s do sebe zapadajícími ozubenými kolečky. Celý mechanismus je umístěn ve skrytém pouzdře, což zaručuje ničím nerušený a elegantní vzhled.

Čtečka otisků prstů je umístěna na straně, kde se o přístroj přirozeně opírá palec, což umožňuje snadné odemknutí přístroje. Dvě baterie a další součásti přístroje jsou v těle zařízení rozmístěny rovnoměrně, takže Galaxy Fold je při držení v ruce vyváženější. 

Praktické je to, že lze snadno přecházet mezi vnějším a hlavním displejem. Po zavření a opětovném otevření Galaxy Fold se aplikace automaticky zobrazí ve stavu, v jakém jste je opustili. Když potřebujete pořídit snímek, provádět rozsáhlejší úpravy nebo se podrobněji procházet příspěvky, rozložte displej a získáte velkou obrazovku a více prostoru.

O výkon se u telefonu Galaxy Fold postará čipová sada AP nové generace a 12 GB RAM s výkonem blížícím se osobním počítačům. Model je také po připojení k běžné nabíječce schopen nabíjet současně sám sebe a prostřednictvím technologie Wireless PowerShare také druhé zařízení, takže další nabíječku můžete nechat doma.

Díky šesti objektivům – třem vzadu, dvěma na vnitřní straně a jednomu na vnější – je soustava fotoaparátů Galaxy Fold skutečně flexibilní. Proto například během videohovoru můžete snadno používat další aplikace.

Marek Pokorný | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Agresivní kočka se dá převychovat. Kárání ani fyzické tresty ale na ni rozhodně neplatí

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu