Legendární produkty českého průmyslu, které dobyly svět, budou k vidění na výstavě v Praze

K vidění budou například vozy Tatra
 Technologie 
19. října 2018 11:26 / Internet
  42   2
Národní technické muzeum v Praze pořádá ke 100. výročí vzniku Československa výstavu „Made in Czechoslovakia, aneb průmysl, který dobyl svět“. Na této unikátní výstavě bude vystavovat své výrobky také český holding, který ovládá několik legendárních československých značek.

V Praze pořádá Národní technické muzeum k příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa unikátní výstavu československého průmyslu s názvem „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“. Výstava se koná v období od 19. října 2018 do 30. června 2019 a představí se na ní příběhy významných československých firem. 

Na výstavě nebude chybět expozice průmyslového holdingu Czechoslovak Group, který dnes ztělesňuje tradice československého průmyslu. Návštěvníci tak dostanou jedinečnou možnost nahlédnout detailně do historie věhlasných značek, jako je výrobce legendárních automobilů Tatra nebo hodinek značky Prim.

Návštěvníci výstavy si budou moci prohlédnout výrobky, osobnosti a další fenomény československého průmyslového a technického vývoje v letech 1918 až 1992. 

K vidění budou výrobky značek, které dnes holding CSG ovládá. Mezi ně patří například automobily Tatra a také speciální edice hodinek Prim. Společnost Eleton, která vyrábí hodinky značky Prim, vyrobila také speciálně pro Národní technické muzeum jeden exemplář hodinek limitované edice Prim Republika.

„Tyto hodinky připomínají 100. výročí založení Československa a nesou označení 1918 - 2018,“ uvádí Adéla Dittmannová, mluvčí společnosti s tím, že v Národním technickém muzeu v rámci expozice vystaví firma několik dalších výjimečných exponátů ze současné produkce.

Na své si přijdou také příznivci legendárních vozidel značky Tatra. Mezi nejzajímavější exponáty bude patřit motor ze známého a populárního modelu Tatra T 815. Pokud si návštěvníci pospíší a zavítají na výstavu do 1. listopadu 2018, uvidí před branami muzea také vozidlo nové generace Tatra Phoenix nebo letos představený automobil Avia D 120 Initia 4 x 4. Dále čtěte: (Hasiči převzali nové speciály Tatra pro zásahy v těžkých podmínkách. Vydrží téměř vše).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Austrálii byl objeven obří trilobit, který byl děsivým predátorem v období prvohor

Dům a zahrada

Potřebujete rychle vypulírovat sedačku nebo koberec? Pomůže vám silná trojice čističů

Cestování

5 důvodů, proč letos vyrazit do Bulharska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu