خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Audi příští rok vytvoří vážnou konkurenci Tesla Model S. Zveřejnilo první skicu

Audi příští rok představí konkurenta Tesly Model S
 Auto-Moto 
24. března 2018 09:57 / Audi
  0   0
Audi letos představilo elektrický vůz e-Tron Quattro a do roku 2020 bude následovat další. Na výroční tiskové konferenci automobilka oznámila, že začne pracovat na novém elektrickém modelu e-Tron GT, který by se měl na trhu objevit v roce 2020. Bude se jednat o čistokrevného konkurenta Tesla Model S.

Bývalý šéf Audi Sport Stefan Winkelmann v loňském roce uvedl, že tato výkonově zaměřená značka postaví svůj vlastní elektrický vůz. Na výroční konferenci Audi byl elektromobil e-Tron GT opět o trochu poodhalen. Nový přírůstek bude vycházet z nadcházejícího Porsche Mission E a bude představovat třetí elektrický model Audi, které plánuje do roku 2025 na trh uvést desítky elektrických vozů.

Velký elektromobil e-Tron GT bude postaven na platformě vyvinuté společností Porsche pro Mission E, není však zatím jasné, zda se vozidla podělí také o některé hlavní komponenty hnacího ústrojí. Audi pracuje na třímotorovém systému s elektrickým motorem na každém zadním kole, což umožní pokročilé vektorování točivého momentu. Tento systém se také velmi pravděpodobně objeví u e-Tron GT.

Audi uvedlo, že GT bude vlajkovou lodí pro značku e-Tron a bude vyráběn společně s dalšími elektrickými vozy v závodě Böllinger Höfe poblíž hlavního výrobního místa v Neckersalum. Interiér zatím zůstává tajemstvím, ale lze předpokládat, že dostane Audi Virtual Cockpit po vzoru vlajkové lodi A8.

Lídr značky Rupert Stadler během konference hovořil také o dalších tématech. Připomněl koncernovou spolupráci s Porsche na speciální platformě J1 pro elektromobily. Nezapoměl také připomenout, že každé další nové Audi bude nabízeno alespoň v konfiguraci mild-hybrid.

Porsche, které v mnoha oblastech spolupracuje s Audi na společných komponentách, nedávno také oznámilo, že končí s výrobou dieselových motorů. Fanoušci sportovní značky se jistě zaradovali (čtěte: Porsche končí s výrobou vozů s dieselovými motory).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejděsivější predátor? Pravděpodobně pouhý mýtus

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení

Cestování

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít jejich antické památky