Tato čínská příšera stojí 45 milionů. Je vyrobena z neprůstřelného materiálu

 Auto-Moto 
01. dubna 2018 09:48 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Karlmann King je unikátní nejen svým vzhledem Internet
Karlmann King je obrovský automobil, který vytvořil světový rekord ve své třídě. Jedná se totiž o nejdražší SUV, které se kdy objevilo na trhu. Tento kolos může být vyroben také z neprůstřelných materiálů.

Čínská společnost Karlmann se na autosalonu v Pekingu postarala o pořádný rozruch, když představila svůj nový vůz Karlmann King. Obrovské SUV nejenže zaujme na první pohled svým vzhledem, kterým připomíná automobil Batmana, ale zajímavá je také jeho cena.

Tento armádně vyhlížející obr totiž stojí v přepočtu 45 milionů korun, což z něj dělá nejdražší SUV na světě. Za tuto cenu ale dostanete vůz, který je navržen čínskou firmou  IAT Automobile Technology, která v Evropě zaměstnává více než 1800 lidí.

Karlmann King je postaven na platformě obrovského Fordu F-550. Samotná karoserie vozu může být vyrobena z uhlíkových vláken, oceli nebo pancíře, který má odolat běžným automatickým zbraním.

Pancéřovaná verze Kinga váží 4500 až 6000 kilogramů a je poháněna obrovským 6,8-litrovým motorem V10. Nevýhodou však bude maximální rychlost. Díky této váze nemůže jet automobil rychleji než 140 kilometrů za hodinu.

V interiéru se nachází luxusní výbava včetně TV, espresso kávovaru, speciálního osvětlení, herní konzole a lednice na šampaňské. Víceméně se jedná o luxusní limuzínu v provedení SUV. Zda bude dostupná také elektrická verze vozu, zatím výrobce neuvedl (čtěte: Na trh se řítí nový výrobce elektrických tahačů).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná