Skandál s emisemi nekončí? Problémy má i Mercedes-Benz

 Auto-Moto 
14. června 2018 09:09 / Karel Kovka
  0
📷
3 fotografie v galerii
Potíže s emisemi má mít i výrobce automobilů Mercedes Pixabay
Zdá se, že skandál s emisemi automobilů nekončí. Již počátkem tohoto roku oznámily americké úřady, že mimo Volkswagenu jsou i vozy Mercedes-Benz vybaveny softwarem, který jim mohl pomáhat úspěšně absolvovat emisní testy.

Německý týdeník Bild am Sonntag v únoru tohoto roku napsal, že vyšetřovatelé v USA odhalili u vozů Mercedes některé softwarové funkce, které jim pomohly úspěšně projít emisními testy. Týdeník připomněl i vyjádření techniků Daimleru, kteří v mailech na problém upozorňovali a zpochybňovali legálnost těchto funkcí.                        

A nyní se podezření potvrzuje. Německé ministerstvo dopravy počátkem tohoto týdne oznámilo, že téměř 800 tisíc evropských automobilů Mercedes-Benz je vybaveno nepřípustným softwarem pro regulaci emisí. Německé úřady vydaly nařízení, na základě kterého musela firma svolat ke kontrole více než šest tisíc dodávkových vozů Mercedes Vito.

A ukazuje se, že problematický software se týká i dalších vozů této firmy, zejména modelů GLC 220d a C 220d. S novým elektroautomobilem značky Porsche se můžete seznámit v tomto článku.

Mercedes-Benz má pochopitelně své zastoupení a prodejce i v České republice. V loňském roce našlo u nás své majitele 8 500 automobilů této značky. Je tedy více než pravděpodobné, že problémy s nepovoleným softwarem se dotknou i tuzemských majitelů vozů Mercedes.

Současně se v souvislosti s emisním skandálem Volkswagenu a nyní i Daimleru naskýtá otázka, zda současně nařizované emisní normy nejsou tak trochu z oblasti sci-fi a zda je vůbec lze ekonomicky přijatelným způsobem splňovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton se oblékla do vojenského a vyzkoušela si válku. V Anglii se slavil Den ozbrojených sil

Styl

Demisexualita. Proč je považována za orientaci a co to vlastně znamená?

Tech

Česko si chce objednat 24 nejmodernějších stíhaček současnosti. Rozhodnutí je za dveřmi

Zavřít reklamu