Po fascinujícím fastbacku 508 ukázal Peugeot i kombi. Jeho radikální vzhled vás překvapí

 Auto-Moto 
08. června 2018 15:40 / Monika Knorkova
  0
📷
6 fotografií v galerii
Dynamická silueta nového Peugeotu je ohromující Peugeot
Když se v březnu v Ženevě představil nový Peugeot 508, bylo zřejmé, že půjde o automobilovou událost roku. Následné ocenění za nejlepší sériové auto ženevského autosalonu tento předpoklad potvrdilo.

Nová vlajková loď francouzské automobilky předvedla svalnatý design, sportovní siluetu, atraktivní tvary a moderní technologie, zejména pak systém nočního vidění, což je v tomto segmentu unikum. A nyní odhaluje značka Peugeot další novinku – Peugeot 508 ve verzi SW.

Očekává se, že kombi nezůstane pozadu a stejně jako pětidveřový fastback vzbudí zájem potenciálních klientů. Ostatně u předchůdce tohoto modelu se více než 80 % všech prodejů v ČR odehrálo právě v kategorii SW.

U verzí kombi designéři často cílí více na praktičnost než na dech beroucí vnější vzhled. Peugeot 508 SW ovšem svým designem zcela vybočil z tradičních principů segmentu. Jeho nízká a dynamická silueta je ohromující. Díky funkčním střešním nosičům, jež dokonale zapadají do stylu vozu, je kombi téměř stejně nízké jako jeho sourozenec fastback – necelých 142 cm. Je to o téměř 6 cm méně než předchozí generace, což je zárukou optimalizované aerodynamiky.

Vůz si současně zachoval na zadních sedadlech dostatečný prostor nad hlavami cestujících. Bezrámové dveře, které jsou u běžného vozu kombi zcela ojedinělé, umožňují zjemnit a současně zdynamizovat siluetu vozu, ale také nabídnout velké prosklené plochy.

Praktičností Peugeot 508 SW nijak nezaostává. Přístup do zavazadlového prostoru usnadňuje motorizované víko a s hands free otevíráním. Práh zavazadlového prostoru o objemu 530 litrů je nízký a široký. Na podlaze zavazadelníku jsou navíc hliníkové kolejničky a síť pro zachycení nákladu umožňující účinné rozdělení prostoru.

U kombíků hraje významnou roli jejich modularita. U modelu Peugeot 508 SW ji zajišťuje zadní lavice dělená v poměru 2/3–1/3 s funkcí Magic Flat. Tento systém umožňuje okamžité sklopení obou částí lavice pomoci dvou ovladačů, které jsou snadno přístupné po stranách zavazadlového prostoru. Vznikne tak téměř plochá podlaha a celkový objem zavazadlového prostoru se zvětší na 1780 litrů. 

Interiéru vozu dominuje nejnovější verze systému Peugeot i-Cockpit®. Na posádku vpředu čekají ergonomická obepínající sedadla vybavená pěti programy vícebodové masáže. Celkový dojem je jednoznačný: spojení kvality a luxusu.

Nadstandardní je rovněž technologická výbava zajišťující komfort a bezpečnost posádky. Nový Peugeot 508 SW nabízí celý arzenál podpůrných prvků řízení nejnovější generace, např.:

  • systém nočního vidění, 
  • adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go,
  • systém udržování vozu v jízdním pruhu,
  • systém Full Park Assist,
  • světlomety Full LED s přídavným osvětlením do zatáčky,
  • zadní světla s přizpůsobující se intenzitou,
  • systém automatického nouzového brzdění,
  • systém sledování pozornosti řidiče,
  • a mnoho dalších.

Nabídka motorizací zahrnuje dva benzínové a čtyři dieselové agregáty. Ve druhém pololetí 2019 přibyde výkonná benzínová verze Hybrid Plug-In, která zvládne ujet až 50 km čistě na elektrický pohon.

Prodej této velice očekávané novinky se předpokládá na začátku příštího roku. Poprvé naživo ho můžete spatřit na pařížském autosalonu už letos na podzim.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Arnold Schwarzenegger srazil v Los Angeles autem cyklistku. Ta skončila v nemocnici

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte