Neopakovatelný zážitek: Do Česka se chystá stovka exkluzivních veteránů

 Auto-Moto 
13. dubna 2018 15:46 / Ema Maxová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Míří k nám stovka veteránů Peugeot  Peugeot
Peugeot je jednou z nejstarších automobilek na světě. Na svoji slavnou historii je náležitě hrdý, stejně jako na své vozy, z nichž některé se staly legendami. Tyto poklady chce Peugeot uchovat i pro budoucí generace, a proto jeden z příslušníků zakladatelské rodiny, Pierre Peugeot, založil v roce 1982 asociaci nazvanou Aventure Peugeot.

Cílem asociace je vytvořit příznivé podmínky pro kluby a organizace, které se věnují historii značky, a poskytovat jim odpovídající služby.

Každoročně také pořádá mezinárodní sraz historických vozů Peugeot, vždy v jiné zemi. Pro 26. ročník, který proběhne od 8. do 10. června, si zvolila Českou republiku. Ta se tak poprvé v historii stane hostitelskou zemí této prestižní akce. 

Na začátku června se do Česka sjede zhruba stovka exkluzivních veteránů značky Peugeot od majitelů z celé Evropy. Přibydou k nim však také vybraní čeští zástupci z řad sběratelů, kteří propadli lásce k historickým vozům francouzské značky.

Víkendový program bude atraktivní nejen pro účastníky, ale také pro diváky, kterým se na více místech otevírá jedinečná možnost vidět historické vozy, které jsou jinak po většinu roku pečlivě uskladněny v garážích majitelů či v různých sbírkách. Jedním z divácky nejatraktivnějších míst se stane pražské Dvořákovo nábřeží za Rudolfinem, kam účastníci zavítají v sobotu 9. června zhruba v 10 hodin a jejich vozy zde budou vystaveny na odiv po dobu přibližně dvou hodin.

Následně se posádky přesunou z Prahy na Zámek Zbiroh, kde se mezi přihlášenými vozy budou volit nejkrásnější exempláře. V neděli 10. června v 10 hodin dopoledne vyrazí posádky do plzeňského pivovaru, kde se očekává hojná divácká účast. Zde rovněž proběhne závěrečné slavnostní vyhlášení. Patříte-li mezi milovníky automobilové historie, rozhodně si tuto akci nenechte ujít, protože v Česku už se zřejmě nikdy nebude opakovat. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod