Čínský konkurent Google chce v příštím roce spustit samočinné autobusy v Japonsku

 Auto-Moto 
07. července 2018 10:14 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Baidu je v Číně konkurentem internetového gigantu Google v oblasti vyhledávání Internet
Autobusy s autonomním řízením čínského gigantu Baidu budou počátkem příštího roku jezdit na japonských silnicích. První autobusy bez lidské posádky však budou ještě o něco dříve zavedeny v některých čínských městech v rámci pilotního provozu. Informovala o tom minulý týden agentura Bloomberg.

Samočinné autobusy Apolong technologické společnosti Baidu budou počátkem příštího roku zavedeny v Japonsku. Na každoroční konferenci představitelé společnosti uvedli, že Baidu navýšila výrobu těchto autonomních městských vozidel pro cestující.

Čínská společnost Baidu, která je přímým konkurentem amerického Google, bude na projektu autonomní městské dopravy v Japonsku spolupracovat se společností SB Drive, která se rovněž zabývá vývojem v oblasti autonomní dopravy.

Baidu na vývoji autobusů Apolong spolupracuje s čínským výrobcem městských přepravních prostředků King Long. Do této chvíle společnost vyrobila 100 autobusů s místy pro 14 cestujících, kteří jsou díky absenci kabiny rozmístěni od jednoho konce až na druhý konec vozidla. Čínské samočinné autobusy Apolong jsou vybaveny autonomním systémem úrovně 4, který nevyžaduje v některých zemích jakoukoliv interakci.

Baidu během konference také oznámila, že aktualizovala svou vlastní platformu autonomního a poloautonomního řízení Apollo. Díky novým funkcím tak nyní systém dokáže rozpoznat obličej unaveného řidiče a vyzvat ho k zastavení vozidla. Ve spolupráci se společností Intel pak společnost plánuje integraci bezpečnostního modulu, který by měl zajistit vyšší ochranu posádky i chodců.

Zavedení silniční autonomní dopravy je v některých zemích poměrně složitou legislativní i technologickou otázkou. U vlakové dopravy je to v mnoha ohledech jednodušší a první autonomní vlaky jsou prvním rokem v provozu na australském kontinentu (čtěte: První zcela autonomní vlak se prohání v pouštích Austrálie). 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třiapadesátiletá topmodelka Helena Christensen ukázala nádhernou postavu jen v průsvitném krajkovém prádle

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte