Značka Hyundai představila koncept nového SUV

 Auto-Moto 
16. června 2018 11:04 / Karel Kovka
  0
📷
3 fotografie v galerii
Koncept Hyundai HDC-2 Grandmaster Hyundai
Značky Hyundai a Kia byly v minulosti podceňovány a někteří z motoristů zastávají tento názor až do dnešních dnů. Je však třeba říci, že Korejci dlouhodobě vykazují progres, co se týče kvality, technologií, ale i designu. Nyní představili koncept SUV s označením HDC-2 Grandmaster.

Hyundai aktuálně v segmentu SUV reprezentují typy Kona, Tucson a Santa Fe oblíbené i u našich motoristů. Na autosalonu v jihokorejském Pusanu představila firma zajímavou novinku. Nese označení HDC-2 Grandmaster, čímž jasně navazuje na HDC-1 Le Fil Rouge představenou na autosalonu v Ženevě.

Své brány v uplynulých dnech otevřel autosalon v korejském Pusanu. Z globálního hlediska sice nejde o událost mezinárodního významu, ale domácí značky výstavu nemohou ignorovat. Hyundai na něm odhalil zajímavou novinku - HDC-2 Grandmaster. Vozidlo s délkou okolo pěti metrů má poměrně hranatou siluetu, dvaadvaceti palcová kola a v přední části chybí klasické světlomety.

Zatímco jarní exponát měl formu atraktivního sedanu, tentokrát jde o koncept mohutného SUV. Dvojici spojuje kromě kódového označení design přední části. Chybí v ní totiž klasické světlomety, které nahrazuje doširoka roztažená maska ​​chladiče obsahující směrová světla. Ty doplňují diodové moduly rozděleny do dvou segmentů. Koncová světla motiv reflektují, ale jsou jednolitá. S ruským monstrem na osmi kolech se můžete seznámit v tomto článku.

Korejská automobilka zatím neprozradila žádné rozměry. SUV má poměrně hranatou siluetu, několik stříbrných prvků a velký střešní spoiler. Interiér skrývají tmavá skla. Vzhledem k velikosti vozu se dá počítat s třemi řadami sedadel.

Grandmaster byl navržen i představen jako koncept. Jeho uvedení do výroby však nelze zcela vyloučit. Hyundai dokazuje, že kromě kvality či technologické úrovně se postupně mění a zlepšuje i design jeho výrobků. Nyní Korejci ukázali, kam se plánují posunout v příštích letech.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Arnold Schwarzenegger srazil v Los Angeles autem cyklistku. Ta skončila v nemocnici

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

TitanAir: NASA představila vesmírné letadlo, které dokáže přistát na Titanu