Přepište dějiny! Také Lamborghini má crossover. Je rychlejší než Bentley Bentayga

Přivítejte historicky první novodobý crossover automobilky Lamborghini. Jmenuje se Urus.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
06. prosince 2017 13:49 / Lamborghini
  1   0
V dnešní době potřebují všichni výrobci v nabídce nějaké to SUV, a tak jsme se nakonec dočkali i crossoveru od Lamborghini. Ze všech SUV na trhu je nový Urus tím nejrychlejším.

Kdo dnes nemá v nabídce SUV, ten jako kdyby nebyl. Platí to pro všechny značky bez výjimky a proto také všichni výrobci nějaký takový vůz nabízejí. A ti, kteří ho ještě nemají, na něm pracují. Nejnovějším a opravdu velmi zajímavý přírůstkem do tohoto segmentu je aktuálně představené Lamborghini Urus. 

Právě Lamborghini bylo jednou z těch značek, které dosud žádný crossover nenabízely. Fanoušci asi budou nadávat, stejně jako tak činili v případě příchodu Porsche Cayenne nebo Bentley Bentayga, jenže fandové obvykle prodeje nezachrání, na rozdíl od reálných zákazníků. Také u Lamborghini se čeká, že příchod Urusu dramaticky navýší roční prodeje. 

Auto je navíc vážně zajímavé. Nejde totiž o nic menšího než o nejrychlejší sériově vyráběné SUV na trhu. Tento titul držela dvanáctiválcová Bentayga, jenže Urus je na stovce o více než půl sekundy dříve (za 3,6 s) a jeho maximální rychlost je 306 km/h, zatímco Bentley se rozjede pouze na 301 km/h. Vše je možné díky dvakrát přeplňovanému osmiválci naladěnému na příjemných 650 koní a 850 Nm. Řidičovy vášně pak budou krotit karbon-keramické kotouče o velikosti 440 mm (!) vpředu a 370 mm vzadu. Až někde na okruhu brzdy popravíte, bude vás to stát pořádný balík. 

Lamborghini Urus dostalo také adaptivní vzduchový podvozek, stálý pohon všech kol, aktivní zadní diferenciál a řízení zadní nápravy. Prostě veškeré v současnosti dostupné technologie. Díky nim bude jezdit v zatáčkách neuvěřitelně rychle a údajně něco projede i v terénu. Řidič může volit ze šesti jízdních režimů včetně několika terénních. Jak ale půjdou dohromady s terénem kola o velikosti 21 až 23 palců, to si moc dobře představit nedovedeme. 

Pokud máte zájem, připravte si na v současnosti nejrychlejší SUV na trhu minimálně necelých pět milionů korun. Pakliže budete patřit mezi šťastlivce, kteří získají některý z prvních exemplářů, auto se k vám dostane už na jaře příštího roku. 

Tomáš Novotný | inStory.cz
Kam dál?
Masivní čínské dotace na vývoj elektromobilů přináší ovoce. Mohou ohrozit Teslu?
Jak vybrat autožárovku?
Automobilka Porsche odhalila název svého nového elektrického vozu
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejničivější erupce v dějinách Evropy. Supervulkán je v kritickém stádiu

Dům a zahrada

Jak vyčistit ucpaný odpad? Jde to i bez chemie

Cestování

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn