Přepište dějiny! Také Lamborghini má crossover. Je rychlejší než Bentley Bentayga

 Auto-Moto 
06. prosince 2017 13:49 / Tomáš Novotný
  0
📷
4 fotografie v galerii
Přivítejte historicky první novodobý crossover automobilky Lamborghini. Jmenuje se Urus. Lamborghini
V dnešní době potřebují všichni výrobci v nabídce nějaké to SUV, a tak jsme se nakonec dočkali i crossoveru od Lamborghini. Ze všech SUV na trhu je nový Urus tím nejrychlejším.

Kdo dnes nemá v nabídce SUV, ten jako kdyby nebyl. Platí to pro všechny značky bez výjimky a proto také všichni výrobci nějaký takový vůz nabízejí. A ti, kteří ho ještě nemají, na něm pracují. Nejnovějším a opravdu velmi zajímavý přírůstkem do tohoto segmentu je aktuálně představené Lamborghini Urus. 

Právě Lamborghini bylo jednou z těch značek, které dosud žádný crossover nenabízely. Fanoušci asi budou nadávat, stejně jako tak činili v případě příchodu Porsche Cayenne nebo Bentley Bentayga, jenže fandové obvykle prodeje nezachrání, na rozdíl od reálných zákazníků. Také u Lamborghini se čeká, že příchod Urusu dramaticky navýší roční prodeje. 

Auto je navíc vážně zajímavé. Nejde totiž o nic menšího než o nejrychlejší sériově vyráběné SUV na trhu. Tento titul držela dvanáctiválcová Bentayga, jenže Urus je na stovce o více než půl sekundy dříve (za 3,6 s) a jeho maximální rychlost je 306 km/h, zatímco Bentley se rozjede pouze na 301 km/h. Vše je možné díky dvakrát přeplňovanému osmiválci naladěnému na příjemných 650 koní a 850 Nm. Řidičovy vášně pak budou krotit karbon-keramické kotouče o velikosti 440 mm (!) vpředu a 370 mm vzadu. Až někde na okruhu brzdy popravíte, bude vás to stát pořádný balík. 

Lamborghini Urus dostalo také adaptivní vzduchový podvozek, stálý pohon všech kol, aktivní zadní diferenciál a řízení zadní nápravy. Prostě veškeré v současnosti dostupné technologie. Díky nim bude jezdit v zatáčkách neuvěřitelně rychle a údajně něco projede i v terénu. Řidič může volit ze šesti jízdních režimů včetně několika terénních. Jak ale půjdou dohromady s terénem kola o velikosti 21 až 23 palců, to si moc dobře představit nedovedeme. 

Pokud máte zájem, připravte si na v současnosti nejrychlejší SUV na trhu minimálně necelých pět milionů korun. Pakliže budete patřit mezi šťastlivce, kteří získají některý z prvních exemplářů, auto se k vám dostane už na jaře příštího roku. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít