Elon Musk chce vystřelit červený Tesla Roadster na oběžnou dráhu Marsu

V příštím roce podle Elona Muska dopraví raketa Falcon Heavy na Mars červený Roadster
 Letectví 
06. prosince 2017 08:44 / SpaceX
  1   0
Výkonný ředitel společnosti SpaceX Elon Musk na svém twitterovém účtu oznámil, že první raketa Falcon Heavy, která zamíří k Marsu, dopraví červený Tesla Roadster na jeho oběžnou dráhu.

V pátek Musk oznámil na svém twitterovém účtu, že nová raketa Falcon Heavy, která poletí v příštím roce na Mars, dopraví na jeho oběžnou dráhu nový Tesla Roadster. „Červený Roadster pro červenou planetu, “ komentoval na Twitteru Musk.

Podobně bizarní typ nákladu uvnitř rakety není u SpaceX žádnou výjimkou. V roce 2010 během demonstračního letu kosmické lodi Dragon nechal Musk vynést do vesmíru obrovské kolo francouzského sýra Gruyére.

Elon Musk také před časem uvedl, že existuje riziko exploze Falcon Heavy během prvního startu, a proto chce mít tu nejhloupější věc, kterou si dokážeme představit přímo na vrcholu rakety. Nyní je konečně jasné, co touto tajemnou větou myslel.

Raketa Falcon Heavy, je silnějším následovníkem současné rakety Falcon 9, jenž by měla společnost SpaceX testovat ještě během letošního roku. Tato raketa je schopna do vesmíru vynést náklad až o hmotnosti 16,8 tuny, což předtavuje 14 vozů Tesla Roadster.

Elon Musk také počítá s tím, že nová raketa bude mít hlavní slovo během dobývaní Marsu a budování základen ve vesmíru.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu