Elon Musk zveřejnil své plány na příštích sedm let. Máme se na co těšit

 Technologie 
28. listopadu 2017 15:23 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Jihoafrický vynálezce Elon Musk má plánů do budoucna opravdu mnoho Internet
Elon Musk se po Stevu Jobsovi stal doslova celosvětovým fenoménem. Tento jihoafrický vynálezce totiž stojí za společnostmi, které představují technologickou světovou špičku v oblasti inovací a dobývání vesmíru. Nedávno zveřejnil své plány na příštích sedm let.

Elon Musk, jihoafrický vynálezce, inženýr, vizionář a podnikatel, který se snaží změnit svět a lidstvo, bývá nejčastěji skloňován v souvislosti s elektromobily Tesla a vesmírnou společností SpaceX.

S pomocí společnosti SpaceX chce z lidské populace vytvořit meziplanetární druh a jeho automobilka Tesla zase prosadit automobilovou technologii budoucnosti. Společnost SolarCity zase vyřešit problémy se zásobováním elektrickou energií a vytvořit obnovitelnou a levnou elektřinu dostupnou pro každého.

Další z řady společností, kterou Musk ovládá, je nezisková organizace OpenAI, která má za cíl podporovat a vyvíjet umělou inteligenci pro pomoc lidem a společnost Neuralink má propojit lidský mozek s IT technologiemi.

Elon Musk je tedy všestranný člověk, který je nejvýraznější postavou spojovanou s inovacemi za posledních několik let. Zde jsou ve stručném přehledu jeho plány na příštích sedm let.

Projekty příštích let

2017 – Do konce letošního roku plánuje společnost SpaceX start nové rakety Falcon Heavy, která bude mít největší nosnost ze všech raket, které létají na oběžnou dráhu. V tomto roce také společnost Tesla představí plně funkčního autopilota pro silniční vozy.

2018 – Příští rok bude převážně ve znamení SpaceX, se kterou chce Musk dosáhnout dvojice milníků. Chce učinit svou vesmírnou společnost prvním soukromým subjektem, který bude dopravovat astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. Ve stejném roce pak vyšle dva lidi na Měsíc a spustit výrobu nové rakety BFR.

2019 – Tesla během roku 2019 uvede na trh nedávno představený elektrický kamion Semi a také autopilot, který dokáže řídit auto bez zásahu člověka.

2020 – Měla by začít výroba Tesla Roadster 2.0, který má být nejrychlejším sériovým vozem na světě. Společnost SolarCity se bude snažit dosáhnout toho, aby ceny energie z obnovitelných zdrojů byly srovnatelné s běžnou elektřinou. SpaceX v tomto roce plánuje všechny své rakety nahradit novinkou BFR.

2021 – Během tohoto roku by měl nastat zásadní průlom v oblasti propojení lidského mozku a IT technologií. Vývoj v této oblasti probíhá ve společnosti NeuraLink.

2022 - SpaceX vyšle první nákladní rakety BFR na Mars.

2023 - Tesla chce prodat až 2,5 milionu elektrických vozů.

2024 - Tento rok by měl znamenat další velký krok v dobývání vesmíru. Na povrch Marsu by měli přistát první astronauté.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít