Zákaz používání tabletů a telefonů ve školách? V některých evropských zemích se prosazuje nový zákon

Používání tabletů a mobilních telefonů může být v areálech škol omezeno
 PC a Mobily 
01. srpna 2018 13:35 / Shutterstock
  0   0
Politici ve Francii počátkem týdne hlasovali ve prospěch zákona, který by výrazně omezoval možnost využívat tablety a chytré telefony v areálech tamních škol. Omezení by se mělo týkat zejména studentů starších patnácti let.

Francouzští politici během pondělí hlasovali o prosazení zákona, který by měl z velké části omezovat používání tabletů a telefonů žákům starších patnácti let. Výjimku by měly tvořit předměty, během kterých jsou informační technologie využívány v rámci výuky.

Nový zákon, který se ve Francii snaží politici prosadit, by měl zakazovat použití zmíněných zařízení během výuky a také v některých prostorách školy. Žáci by tak mohli tablety a telefony využívat pouze během přestávek, ale konečné slovo by měla mít každá instituce. Omezení se nebude týkat žáků, kteří trpí tělesným nebo jiným postižením.

Střední školy by údajně měly mít možnost zvolit mezi úplným zákazem nebo prosadit méně přísnou verzi, která použití zařízení umožňuje mimo výuku. Pokud by ve Francii byl tento zákon odhlasován, může se časem objevit také v dalších evropských zemích.

Prosazení tohoto zákona má však v řadách tamních politiků také řadu odpůrců, kteří tvrdí, že zákon není v souladu s technologickým nástupem 21. století. Podobný zákon se snažili zákonodárci prosadit již v roce 2010 - obsahoval však řadu nedostatků. Používání chytrých zařízení může být ve školách prospěšné, nikoliv však v rámci soukromých aktivit studentů. Dále čtěte: (Jak zabránit tomu, aby se v létě přehříval a zpomaloval váš telefon).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Díky seismickým datům konečně známe vnitřní strukturu Marsu

Dům a zahrada

Účinnou zbraň proti mšicím si vyrobíte snadno z rajčatových listů

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Zavřít reklamu