Populární aplikace Whatsapp již brzy přestane fungovat na některých telefonech

V některých afrických zemích je dokonce Whatsapp synonymem pro internet
 PC a Mobily 
29. prosince 2017 10:18 / Pixabay
  1   0
Podle nedávno zveřejněných informací přestane celosvětově velice oblíbená aplikace Whatsapp, která uživatelům nabízí šifrovanou komunikaci, fungovat na některých starších typech chytrých telefonů. Ukončení podpory některých zařízení je plánováno na počátek příštího roku.

Společnost Whatsapp, kterou v roce 2014 koupil Facebook, oznámila, že od počátku příštího roku přestane podporovat chod aplikace na některých starších typech chytrých telefonů.

Ukončení podpory se týká zejména platformy Windows 8.0 a BlackBerry 10 s tím, že po ukončení podpory bude téměř ihned následovat i blokování chodu software na těchto zařízeních.

Společnost tvrdí, že nabízet stále nové a nové technologie na starších zařízeních není jednoduché. Pokud chce zachovat bezpečnostní standardy a postupovat vpřed, musí se postupně vzdát podpory starších systémů.

Whatsapp má za sebou již několik podobných prohlášení. Například během letošního června byla ukončena podpora pro platformu Symbian S60. Koncem příštího roku rovněž přestane aplikace fungovat na Nokia S40.

Ukončení podpory pro telefony používající Andorid 2.37 a starší je plánována na leden 2020. Koncem roku 2016 přestala fungovat na Androide 2.1 a 2.2, Windows Phone 7 a iPhone 3GS se systémem iOS6.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu