Britské námořnictvo opakovaně čelí agresím ze strany Ruska

Torpédoborec HMS Dragon je chloubou britského námořnictva
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Vojenství 
27. prosince 2017 12:05 / Internet
  0   5
Během uplynulých týdnů britské námořnictvo opakovaně čelí agresím ze strany Ruska. Jedná se již o několikátý případ, kdy se ruská bojová plavidla přiblížila ke královským vodám.

V sobotu 23. prosince musela vyplout k ruské lodi Admirál Sergej Gorškov britská fregata HMS St Albans. V jiném hlášení britského námořnictva se objevila zpráva o přítomnosti výzvědného plavidla v Severním moři, které následně proplulo Lamanšským průlivem.

Podle britského ministra se jedná o mimořádnou agresi, kterou Britové nebudou v žádném případě tolerovat. Vztahy obou států jsou v poslední době velice napjaté. „Británie nikdy nebude zastrašena, pokud jde o ochranu naší země, našich lidí a našich národních zájmů,“ uvedl britský ministr.

Britské ministerstvo obrany v souvislosti s incidentem také oznámilo, se nejednalo o ojedinělý akt agrese ze strany Ruska. Nedávno údajně musela britská loď HMS Tyne doprovodit ruskou výzvědnou loď a k dalším dvěma plavidlům byla poslána námořní helikoptéra.

Během loňského ledna vyprovodily stíhačky RAF spolu s válečnou lodí dokonce celou ruskou flotilu. Tentokrát se jednalo o ruskou letadlovou loď Admirál Kuzněcov s řadou doprovodných lodí.

Vztahy obou zemí se výrazně zhoršily poté, co Rusové anektovali ukrajinský poloostrov Krym, což Británie ostře odsoudila. Podle britského ministra zahraničí existuje mnoho důkazů, že Rusko zasahuje do vnitropolitického dění v cizích zemích.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu