Moderní auta surfují na internetu a komunikují s telefonem

 Auto-Moto 
12. února 2021 18:21 / Ema Maxová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Podívejme se, co vám připojení na internet přinese v praxi Peugeot
Konektivita – další výraz, stejně jako třeba autonomní řízení, který všechny automobilky v poslední době tak rády používají, ale běžní řidiči často nevědí, co si pod ním představit. Ve slovníku najdete, že konektivita je propojení dvou počítačů nebo jiných elektronických zařízení.

V automobilové branži jde o spojení auta s telefonem nebo připojení na internet a využívání dat, které si tam váš vůz najde či stáhne.

Podívejme se, co vám připojení na internet přinese v praxi. Například vozy značky Peugeot vybavené 3D online navigací vám poskytnou aktuální dopravní informace poskytované renomovanou společností TomTom, která využívá nejlepší GPS řešení a data od velké komunity uživatelů. Můžete také přímo na displeji ve voze porovnat ceny paliva na různých čerpacích stanicích, získat přehled o volných místech na parkovištích a ceny parkovného. Může také dostávat aktuální informace o počasí. Další užitečnou funkcí je oznamování nebezpečných úseků a rychlostních radarů.

3D online navigaci lze objednat ke všem modelům Peugeot kromě 108 a Boxera. Ve vyšších verzích bývá zpravidla součástí sériové výbavy. Samotné objednání navigace ale nestačí, abyste konektivní služby mohli využívat, je třeba si je aktivovat pomocí internetové platformy Peugeot Services Store.

Pak je dostanete zdarma na tři roky a po uplynutí této doby si na této platformě můžete přikoupit další. Pro optimální fungování konektivních služeb je vhodné přikoupit i Peugeot Connect Box (pokud není u daného modelu součástí sériové výbavy). Tento doplněk plní nejen funkci bezpečnostního a asistenčního volání (e-Call, b-Call), ale zajistí uživateli stabilnější připojení a zároveň díky integrované SIM kartě umožňuje přenos dat do on-line 3D navigace, čímž bude šetřit vaše mobilní data z telefonu.

Když jsme u telefonu, podívejme se i na konektivní služby s ním spojené. První, co vás pravděpodobně napadne, je funkce Mirror Screen. Ta dokáže zkopírovat některé aplikace vašeho telefonu a přenese je na dotykovou obrazovku vašeho auta, kde je tak můžete pohodlně a bezpečně používat. Ovšem samozřejmě ne všechny. Ty, u kterých by hrozilo, že odvedou vaši pozornost od řízení, zůstanou nedostupné. Spojení auta s telefonem má ale mnohem více benefitů než „zcadlení displeje“.  U Peugeotu můžete telefonem třeba zapnout topení v elektromobilu nebo hybridu. 

Soubor konektivních služeb, které mohou využívat majitelé elektrických a plug-in hybridních vozů značky Peugeot má název e-Remote Control. Řidiči těchto vozů, kteří současně využívají aplikaci MyPeugeot, si služby mohou s pomocí platformy Peugeot Store Services aktivovat, díky čemuž získají prostřednictvím svého chytrého telefonu přehled o aktuálním dojezdu vozu i o jeho stavu nabíjení. Mohou také na dálku spustit dobíjení a sledovat jeho průběh. V případě neočekávaného přerušení nabíjení je řidič upozorněn, případně mu aplikace potvrdí úspěšné dobití vozu. Pomocí služby e-Remote Control může řidič také předem vůz vytopit či vychladit, aby se mohl vydat na cestu za optimálních podmínek komfortu. Funkce umožní nastavit topení nebo klimatizaci kabiny vozu připojeného ke zdroji, aniž by došlo k omezení kapacity baterií. Službu e-Remote Control mohou majitelé elektrických a plug-in hybridních vozů značky Peugeot využívat zdarma bez časového omezení.

Vývoj v oblasti propojení elektronických zařízení s auty jde mílovými kroky, stejně tak rychle se rozšiřuje množství informací, které si auto dokáže najít na síti a využít ve váš prospěch. Kupujete-li nové auto, nechte vašeho koncesionáře, ať vám vše ukáže a vysvětlí. Naučit se využívat možností konektivity vám totiž může hodně usnadnit každodenní používání vozu a ušetřit váš čas a peníze. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...