Škodovka se chlubí rekordními prodeji. SUV ofenzíva se ukázala jako správný krok vpřed

Škoda Kodiak je velice úspěšný model, který podpořil skvělé výsledky Škody
 Auto-Moto 
11. října 2017 08:12 / Škoda
  2   0
Škoda Auto letos očekává zvýšení prodejů v ČR o sedm až devět procent na rekordní počet prodaných vozů. Na setkání s novináři to včera uvedl ředitel Škody v ČR Luboš Vlček.

Škoda Auto vykázala za měsíc září 112 900 celosvětově prodaných vozů a docílila tak svého nejlepšího měsíčního výsledku za celých 122 let své existence. Tahoun tuzemské ekonomiky si tak polepšil o 5,4 procenta oproti minulému roku.

Že se automobilce z koncernu VW dlouhodobě daří, naznačuje i fakt, že se jedná o kontinuální nárůst prodejů již 22. měsíců v řadě. Další růst si značka slibuje od nového modelu Škoda Karoq, nového kompaktního SUV, které na trh vstoupí během příštího týdne.

Škodovácká SUV ofenzíva se ukázala jako velice správný krok vpřed, protože nové velké SUV Kodiak je opravdovým trhákem. Automobilka předpokládá podobný úspěch i u menšího Karoqu.

Nejvyšší nárůst prodejů zaznamenala Škoda ve východní Evropě, kde počet prodaných vozů vzrostl meziročně o více než 40 %. Ve střední Evropě růst činí 8,1 % a v západní Evropě 5,8 %. Jediný menší propad značka zaznamenala na území Číny.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
České záchranné služby dostanou nového pomocníka
Jak sehnat kvalitní levné pneumatiky na vaše auto
Takto bude vypadat největší BMW X7! Jak se vám líbí?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nové důkazy přepisují historii osídlení naší planety! Vše bylo jinak

Dům a zahrada

Vonné pomerančové koule jako výzdoba interiéru. Zvednou vám náladu a nádherně provoní byt

Bydlení

Chcete nádherně čisté nádobí z myčky? Pět tipů, jak na to