Během několika let člověk zanechal na Měsíci stovky tisíc kilogramů odpadu
Do roku 1972 se NASA vrátila zpátky na Měsíc během misí Apollo ještě pětkrát. Prováděla zde experimenty a testovala nejrůznější limity při pobytu ve vesmíru a také omezení spojená s cestováním v kosmickém prostředí.
Během několika amerických a ruských misí skončilo na Měsíci také několik set tisíc kilogramů pozemského materiálu v podobě 809 nejrůznějších objektů a nepotřebných předmětů včetně částí kosmických lodí. V kombinaci s troskami z ruského programu Luna zůstalo po návštěvě lidí na Měsíci podle výpočtů až 187 400 kilogramů odpadu.
Zatímco velkou část z tohoto množství představují důležité vědecké přístroje a vybavení, na Měsíci lze také najít řadu nezvyklých věcí. Největší z pozemských předmětů na povrchu Měsíce představuje šest sestupných stupňů Apolla o váze 33 500 kilogramů a lunární vozítka o váze 4 672 kilogramů.
Na povrchu Měsíce lze také najít šest amerických vlajek a čtyři zrcadla, které astronauti na povrchu umístili, aby pomocí odrazu laserových paprsků mohli vědci z pozemních observatoří změřit přesnou vzdálenost ze Země na Měsíc.
Nachází se zde ale i méně zajímavé věci, jako jsou 96 pytlů s lidskými výkaly, dva golfové míčky, které odpálil astronaut mise Apollo 14 Alan Sherpard, nůžky na nehty a také autoportrét astronauta Jamese Irwina, který zde zanechal.
Dvojice astronautů z mise Apollo 15 James Irwin a Dave Scott se rozhodla vzít si s sebou na Měsíc sadu dvou dolarových bankovek, aby mohli pořídit jejich fotografie ve vesmíru, podepsat je a následně prodat v aukci za účelem zisku. Bohužel své bankovky na Měsíci zapomněli a později se nevyhnuli velkému skandálu.
Je zajímavé, že kdykoliv se astronauti vrátí na Měsíc, jako to plánuje americká NASA, mohou zde najít rané technologie prvních kosmických průkopníků. Může být například skvělým zážitkem potkat dnes již téměř historická zařízení, vědecké přístroje, nebo první měsíční vozítko Lunochod (Čtěte: První měsíční vozítko pocházelo ze SSSR. Mise Lunochodu začala před 45 lety).