خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Tesla bude mít brzy konkurenci. Na trh se řítí nový výrobce elektrických tahačů

Bude ET-One skutečným rivalem Tesla Semi Truck?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
05. března 2018 08:29 / Internet
  3   1
Začínající výrobce těžkých elektrických tahačů byl dodnes zahalen tajemstvím, ale nyní konečně oznámil, že uvede na trh svůj nový elektrický tahač již v příštím roce. Učinit tak chce dokonce dříve, než uvede Tesla svůj Semi Truck.

První verze by měla mít dojezd okolo 450 kilometrů, připravuje ale i další. Když Tesla koncem minulého roku představila Semi Truck, rychlý elektrický náklaďák vzbudil rozruch po celém světě. O konkurenci se toho ví ale už podstatně méně, například o společnosti Thor Trucks.

Tato společnost se chce zaměřit na přestavbu nákladních vozů se spalovacími motory na elektropohon a také představila první prototyp elektrického tahače s označením ET-One. Thor Trucks plánuje také výrobu vlastních elektrických baterií spolu s jedinečnou technologií hnacího systému.

Základní verze kamionu ET-One by měla mít již dříve avizovaný dojezd 480 kilometrů na jedno nabití. V plánu je ale také levnější verze s dojezdem okolo 160 kilometrů. Nakolik bude vůz konkurenceschopný, ukáže teprve jeho cena, kterou společnost ještě nezveřejnila.

Společnost Thor Trucks je sice ve srovnání s konkurencí velmi malá, protože ji tvoří pouze 18 zaměstnanců, ambice ji ale rozhodně nechybí. Její spoluzakladatel Thor Giordano Sordoni také přiznal, že zatím chybí finance na vývoj celého vozu v jejich dílnách, a proto je vůz postaven z komponent jiných výrobců.

Prototyp ET-One má tak například podvozek z nákladního automobilu Navistar. Používá těžké nápravy Dana a motor od dodavatele TM4. Nákladní automobil má za sebou také celou řadu testů a čekají ho poslední zátěžové zkoušky před uvedením na trh. Do prodeje by se měl dostat během příštího roku, dříve než Semi Truck Tesly (Čtěte: Chcete revoluční náklaďák Tesla? Cena rezervace je vysoká).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nejděsivější predátor? Pravděpodobně pouhý mýtus

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení

Cestování

Jak poznat Atény chytře, bez front a co nejvíce si užít jejich antické památky