Nejkrásnější malé auto zná svoji cenu. Jaká bude pro český trh?

 Auto-Moto 
03. listopadu 2019 14:30 / Ema Maxová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Nejsilnější stránkou Peugeotu bude bezpochyby design Peugeot
Nový Peugeot 208 poprvé zazářil letos v březnu na ženevském autosalonu. Jeho nádherné křivky, sebevědomý postoj a uhrančivý pohled si okamžitě získaly davy přívrženců. O několik měsíců později byl hvězdou tenisového turnaje French Open. Na konci srpna předvedl své půvaby na výstavě Auta na Náplavce v Praze a před několika dny se v něm poprvé projeli porotci ankety Auto roku v ČR.

Co dosud zůstalo veřejnosti utajeno, to byla jeho cena pro český trh. Nyní je venku! A nečekaně startuje pod třistatisíci korunami!

Koncesionáři značky Peugeot po celé zemi začali přijímat objednávky. A vše nasvědčuje tomu, že budou mít plné ruce práce. Malá auta totiž vždy byla pro Peugeot stěžejním segmentem. Vzpomeňte na legendární Peugeot 205, uvedený na trh v roce 1983, následovaný nejprodávanějším Peugeotem všech dob – nezapomenutelnou dvěstěšestkou. Po éře Peugeotu 207 nastoupil v roce 2013 na trůn model 208. Společně se těchto modelů prodala neuvěřitelných 22 milionů kusů. Možná jste i vy byli nebo stále jste jedním z jejich majitelů. Nyní přichází zcela nový Peugeot 208. A jak už to chodí, v mnoha směrech si oproti předchůdci polepšil.

Jeho nejsilnější stránkou bude bezpochyby design. Za svůj mladistvý a svěží vzhled evokující vitalitu a radost z jízdy ho česká média právem nazývají nejkrásnějším malým vozem na současném trhu. Svůdná tvář se bude určitě hodit, vezmeme-li v úvahu, že 80 % klientů se rozhoduje o koupi vozu na základě jeho designu. Nicméně nový Peugeot 208 nezaostává ani interiérem. Ten je ultramoderní a současně prostorný a útulný. Jeho dominantou je Peugeot i-Cockpit®3D s unikátním způsobem promítání údajů nutných k řízení.

Zobrazují se ve formě hologramů a v závislosti na jejich aktuálnosti připlouvají blíže k očím řidiče, čímž se zvyšuje jeho reaktivita asi o půl vteřiny. To se může zdát málo, ale jedete-li rychlostí 100 km/h, půl vteřiny představuje ujetou vzdálenost 15 metrů, tedy čtyři vozy 208 v řadě. Peugeot i-Cockpit®3D je tedy nejen velice efektní, ale také užitečný.

Nový Peugeot 208 můžete mít zatím s benzínovým či dieselovým motorem. V příštím roce rozšíří nabídku také elektromotor. Kromě manuálního řazení nabízí také možnost osmistupňové automatické převodovky, což je v tomto segmentu unikum. První cena vozu s benzínovým motorem je 295 000 Kč. Za tuto částku pořídíte základní verzi LIKE s motorem 1.2 PureTech 75 k s manuální převodovkou. Doporučujeme ale  sáhnout do kapsy pro dalších 20 tisíc a koupit si vyšší verzi výbavy ACTIVE. Preferujete-li naftový motor, připravte si 385 000 Kč. Nejvyšší úrovně výbavy GT LINE stojí i přes půl milionu korun, nicméně chcete-li zakusit chuť luxusu, neváhejte a investuje do ní.

Našim redakčním favoritem je verze ALLURE 1.2 PureTech 100 k s osmistupňovou převodovkou za 453 000 Kč. Tato prostřední úroveň je sama o sobě natolik bohatá, že už nevyžaduje skoro žádnou příplatkovou výbavu. Dokonce i atraktivní kanárková barva je v ceně. Jediné, za co bychom si připlatili navíc, je bezpečnostní paket obsahující adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go. V tomto segmentu tento vysoce nadstandardní doplněk nikdo jiný nenabízí a přitom, kdo jednou okusil pohodlí a bezpečí, které tento systém skýtá, nic jiného už nechce. Kompletní ceník nového Peugeotu 208 najdete na peugeot.cz.

Témata: auto, moto, cena, novinka
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mariah Carey je oficiálně královnou Vánoc. Její sváteční hit jako první v historii získal diamantové...

Styl

Největší bludy odpůrců očkování proti covidu

Dům a zahrada

Je čas na barborky. Proč a jak se o ně postarat? Nezapomeňte je ponořit do teplé vody

Zavřít reklamu