Peugeot představil nástupce nejprodávanějšího malého SUV v Česku

 Auto-Moto 
21. června 2019 20:55 / Ema Maxová
  0
Loading...
📷
8 fotografií v galerii
Peugeot 2008 je pravé SUV Peugeot
Současný Peugeot 2008, jak ho znáte, je na trhu už šest let. Při jeho uvádění na trh nikdo netušil, že se toto šmrncovní městské „esúvéčko“ stane jedním z nejúspěšnějších modelů značky Peugeot. Zvláště pak na českém trhu se předvedlo v tom nejlepším světle: nejprodávanější Peugeot, lídr segmentu malých SUV na trhu a trvale rostoucí prodeje.

I nejúspěšnější hvězdy ale jednou odchází a přenechávají své místo mladším a pro Peugeot 2008 tento okamžik brzy nastane. Značka Peugeot totiž představila jeho nástupce.
 
Nový Peugeot 2008 je opravdu atraktivní. Z hlediska rozměrů jde o opravdové SUV, současně vyniká svým výrazně elegantním vzhledem. Slibuje technologickou výbavu na úrovni vyšších segmentů a motory nejnovější generace včetně 100 % elektrického pohonu.
 
Tak jako všechny poslední modely značky má i nový Peugeot 2008 uspořádání interiéru nazývané Peugeot i-Cockpit. To se skládá z malého volantu, vyvýšeného přístrojového panelu, masivní středové konzole a velkého dotykového displeje s vysokým rozlišením. U modelu 2008 byl však použit revoluční způsob zobrazování informací, a to ve 3D formou hologramu.

Představte si to tak, že máte před sebou obrázky v různých vrstvách. Všechny vidíte. Některé jsou ale v popředí, jiné zůstávají vzadu, odkud ovšem mohou, jsou-li v daný okamžik důležité, připlout blíž k vám. Je to nejen velice efektní, ale také přínosné pro vaši bezpečnost, protože se tím zvýší vaše reaktivita přibližně o půl vteřiny. Jedná se o skutečnou inovaci, kterou žádné jiné auto tohoto segmentu nemá.
 
Velkou předností nového Peugeotu 2008 je neuvěřitelně štědrá nabídka asistenčních systémů. Závidět by mu mohla auta o několik segmentů výš (a pravděpodobně i o mnoho tisícovek dražší). Jeho výbavu tvoří například:

  • aktivní systém udržování vozu v jízdním pruhu,
  • adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go,
  • Park Assist ovládající automaticky řízení při vjezdu a opuštění parkovacího místa s rozestupem pouhých 60 cm mezi zaparkovanými vozy,
  • systém automatického nouzového brzdění nejnovější generace, které ve dne i v noci detekuje v rychlosti od 5 do 140 km/hod chodce a cyklisty,
  • aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (i okraje vozovky),
  • rozšířené rozpoznávání dopravních značek (stop, zakázaný směr jízdy) s doporučenou rychlostí v případě značek omezujících rychlost,
  • systém sledování mrtvého úhlu,
  • a další.

Neuděláte-li ani krok bez svého telefonu, určitě oceníte možnosti, které nový Peugeot 2008 nabízí. Váš smartphone snadno propojíte funkcí MirrorScreen s centrální dotykovou obrazovkou ve voze a můžete využívat vaše telefonní aplikace, např. navigaci. Položíte-li váš mobil na podložku ve středové konzole, začne se automaticky bezdrátově dobíjet. Chcete-li ho připojit pomocí kabelu, máte k dispozici 4 USB porty (2 v přední části včetně jednoho portu USB-C a 2 vzadu).

Podívejme se také na motory. U malých aut se klienti spíše přiklánějí k benzínu a zde jim Peugeot 2008 nabízí tříválec PureTech s objemem 1,2 litrů s třemi výkonovými variantami: 100, 130 nebo dokonce 155 koní. Naftové motory jsou čtyřválcové o objemu 1,5 litrů s výkony 100 nebo 130 koní. Elektrický motor je pak jeden o výkonu 136 koní. Převodovky jsou šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické.

O výrobu nového modelu se postarají v továrně PSA ve španělském městě Vigo a už brzy ji rozjedou, aby mohl být nový model na konci roku 2019 uveden na evropský trh.

Témata: auto, prodej, vůz, model
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Taylor Swift rozzuřila fanoušky svým soukromým tryskáčem. Letos jím letěla už sto sedmdesátkrát

Styl

Spěte o hodinu déle, nabádá americká studie. Zhubnete prý bez práce devět kilo za rok

Tech

Rusové mají novou ponorku. Jmenuje se Generalissimus Suvorov a veze jaderné střely

Zavřít reklamu