Peugeot představil nástupce nejprodávanějšího malého SUV v Česku

Peugeot 2008 je pravé SUV
Loading...
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
21. června 2019 20:55 / Peugeot
  0   0
Současný Peugeot 2008, jak ho znáte, je na trhu už šest let. Při jeho uvádění na trh nikdo netušil, že se toto šmrncovní městské „esúvéčko“ stane jedním z nejúspěšnějších modelů značky Peugeot. Zvláště pak na českém trhu se předvedlo v tom nejlepším světle: nejprodávanější Peugeot, lídr segmentu malých SUV na trhu a trvale rostoucí prodeje.

I nejúspěšnější hvězdy ale jednou odchází a přenechávají své místo mladším a pro Peugeot 2008 tento okamžik brzy nastane. Značka Peugeot totiž představila jeho nástupce.
 
Nový Peugeot 2008 je opravdu atraktivní. Z hlediska rozměrů jde o opravdové SUV, současně vyniká svým výrazně elegantním vzhledem. Slibuje technologickou výbavu na úrovni vyšších segmentů a motory nejnovější generace včetně 100 % elektrického pohonu.
 
Tak jako všechny poslední modely značky má i nový Peugeot 2008 uspořádání interiéru nazývané Peugeot i-Cockpit. To se skládá z malého volantu, vyvýšeného přístrojového panelu, masivní středové konzole a velkého dotykového displeje s vysokým rozlišením. U modelu 2008 byl však použit revoluční způsob zobrazování informací, a to ve 3D formou hologramu.

Představte si to tak, že máte před sebou obrázky v různých vrstvách. Všechny vidíte. Některé jsou ale v popředí, jiné zůstávají vzadu, odkud ovšem mohou, jsou-li v daný okamžik důležité, připlout blíž k vám. Je to nejen velice efektní, ale také přínosné pro vaši bezpečnost, protože se tím zvýší vaše reaktivita přibližně o půl vteřiny. Jedná se o skutečnou inovaci, kterou žádné jiné auto tohoto segmentu nemá.
 
Velkou předností nového Peugeotu 2008 je neuvěřitelně štědrá nabídka asistenčních systémů. Závidět by mu mohla auta o několik segmentů výš (a pravděpodobně i o mnoho tisícovek dražší). Jeho výbavu tvoří například:

  • aktivní systém udržování vozu v jízdním pruhu,
  • adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go,
  • Park Assist ovládající automaticky řízení při vjezdu a opuštění parkovacího místa s rozestupem pouhých 60 cm mezi zaparkovanými vozy,
  • systém automatického nouzového brzdění nejnovější generace, které ve dne i v noci detekuje v rychlosti od 5 do 140 km/hod chodce a cyklisty,
  • aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (i okraje vozovky),
  • rozšířené rozpoznávání dopravních značek (stop, zakázaný směr jízdy) s doporučenou rychlostí v případě značek omezujících rychlost,
  • systém sledování mrtvého úhlu,
  • a další.

Neuděláte-li ani krok bez svého telefonu, určitě oceníte možnosti, které nový Peugeot 2008 nabízí. Váš smartphone snadno propojíte funkcí MirrorScreen s centrální dotykovou obrazovkou ve voze a můžete využívat vaše telefonní aplikace, např. navigaci. Položíte-li váš mobil na podložku ve středové konzole, začne se automaticky bezdrátově dobíjet. Chcete-li ho připojit pomocí kabelu, máte k dispozici 4 USB porty (2 v přední části včetně jednoho portu USB-C a 2 vzadu).

Podívejme se také na motory. U malých aut se klienti spíše přiklánějí k benzínu a zde jim Peugeot 2008 nabízí tříválec PureTech s objemem 1,2 litrů s třemi výkonovými variantami: 100, 130 nebo dokonce 155 koní. Naftové motory jsou čtyřválcové o objemu 1,5 litrů s výkony 100 nebo 130 koní. Elektrický motor je pak jeden o výkonu 136 koní. Převodovky jsou šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické.

O výrobu nového modelu se postarají v továrně PSA ve španělském městě Vigo a už brzy ji rozjedou, aby mohl být nový model na konci roku 2019 uveden na evropský trh.

Ema Maxová | inStory.cz
Témata: auto, SUV, prodej, vůz, model
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové odkryli masový hrob křižáků. Mohl je pomoci pohřbít i sám Ludvík IX

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu