USB může fungovat pro nabíjení i napájení celé řady přístrojů

 PC a Mobily 
17. prosince 2019 08:14 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
USB lidé používají především u notebooků Pixabay
Dávno je pryč doba, kdy bylo USB v počítači novinkou a člověk mohl zahodit disketu. V dnešní době mají USB i televizory a slouží k nabíjení přístrojů. Můžete ho mít proto jako zásuvku ve zdi a napájet s ním třeba i lampu.

Původně sloužilo USB jako připojení myši nebo externích disků k počítači, nejčastěji ho lidé využívají u počítače na flash disk, díky kterému si pak přenášejí textové dokumenty nebo fotografie a podobné věci.

Nejen u počítače

USB, které slouží jako konektor a zásuvka v jednom, se dnes nevyužívá jen pro počítače, ale slouží pro různou škálu zařízení. Když zapojíte telefon do USB v počítači, přenesete díky tomu data, ale telefon se zároveň i nabíjí.

K USB ale můžete připojit třeba i USB lampičku. Připojit ji můžete jak k samotnému konektoru, tak třeba i k power bance. V horku zase může USB posloužit pro větrák nebo malou chladničku, v chladnu pro ohřev čaje nebo třeba i přezůvek. Existují i USB zvlhčovače nebo tavicí pera.

U některých přístrojů lze nabít akumulátor a pak používat bez kabelu. Typickým příkladem jsou právě lampičky, svítilny, ale i některá rádia a elektronika pro chytrou domácnost a také kamery. Další jsou reproduktory nebo sluchátka.

K těmto přístrojům, telefonům a tabletům se hodí i záložní zdroje elektřiny nazvané power banky, které se také nabíjejí přes USB. Kromě mobilů nabíjejí tablety, mp3 přehrávače, fotoaparáty nebo mohou pomoct při nastartování auta, když se vybije baterie.

TV i hudba

USB dnes najdeme kromě počítačů také v televizorech a audio přehrávačích. Jednoduše si tak můžete stáhnout na počítači film na flash disk a pustit si ho na televizi, stejné je to v případě hudby. Obdobně mohou sloužit i externí disky.

Pokud stavíte nebo rekonstruujete, můžete zvážit i zavedení USB zásuvek ve zdech. Adaptér je schovaný ve stěně, k nabíjení pak bude stačit kabel. Tyto zásuvky se hodí na místa, kde máte například elektroniku. O vychytávkách z oblasti elektroniky jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít