Většina lidí si chce o svátcích nadělit digitální detox

Surfování po internetu ke svátkům nepatří
📷
Další 3 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
26. prosince 2019 10:08 / Depositphotos
  0   0
Podle nového průzkumu se čtyři z pěti rodičů chystají o svátcích na digitální detox, aby mohli strávit více času se svými dětmi a rodinami.

Téměř 80 procent lidí tvrdí, že si během prázdnin přejí být co nejdál od svých počítačů a mobilů. A velmi podobné je to i s dětmi. Hodně rodičů si ve výzkumu stěžovalo na to, kolik času jejich děti tráví na počítači nebo mobilu.

Není se co divit. V posledních letech trávíme na počítačích či mobilech tolik času, že se navzájem odcizujeme. Dokonce ani Štědrý den není výjimkou. Posíláme SMS s vánočními přáními, kontrolujeme, co nám kdo popřál přes sociální sítě.

Průměrný rodič tak podle výzkumu stráví během vánočních svátků na mobilu či počítači neuvěřitelné čtyři hodiny denně.

Večeře bez mobilu

Čtyři z pěti rodin se proto letos rozhodují o tom, že si Štědrý den užijí bez mobilů. Stačí jen udělat pár fotek na památku a raději si užívat vzájemné přítomnosti. Mnoho rodin už má také negativní zkušenosti s mobily u štědrovečerního stolu, a tak se rozhodli je eliminovat úplně. Někteří už vědí, že večeře s telefonem může večer úplně zkazit.

Počítače a mobily tak letos rodiny hodlají vyměnit za společné zážitky. Podle nejnovějšího výzkumu rodiny chtějí dát přednost kinu, koncertům, bruslení nebo výletu do zoo.

Pokud i vy patříte mezi rodinu, která se dosud neobešla bez počítače a mobilu ani o vánočních svátcích, udělejte první krok a zkuste se bez nich letos obejít. Budete překvapeni, kolik příjemných chvil i legrace si se svou rodinou užijete. Dále čtěte: Proč smartphony v zimě nefungují, jak jsme zvyklí.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Speciální gravitační detektor zachytil extrémně vzácné kosmické signály. Mohou pocházet z počátků...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu