Zmizení letu MH370. Únosce možná přežil a oklamal celý svět

Zmizení letu MH370 je největší záhadou světa
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Letectví 
28. prosince 2019 15:57 / Depositphotos
  0   0
Obecně platí, že za zmizením letu MH370 před pěti lety byl únos, ale přestože letadlo nebylo nikdy nalezeno, jeden odborník se domnívá, že únosci mohli přežít a oklamat celý svět.

Let společnosti Malaysia Airlines 370 zmizel 8. března 2014 na cestě z Kuala Lumpur do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Oficiální vyšetřování dospělo k závěru, že se nejpravděpodobněji jedná o únos s tím, že letadlo skončilo na dně Indického oceánu. Letecký expert a vědecký novinář Jeff Wise však tvrdí, že existuje možnost, že pachatel únosu přežil.

Ve své knize s názvem Letadlo, které tam nebylo, Wise tvrdí, že je pravděpodobné, že se únoscům podařilo nejen přežít, ale také chytře zamaskovat veškeré stopy, které by vedly k jejich dopadení. Jeho teorie je opřena zejména o komunikaci mezi samotným letadlem a satelitem.

Britská satelitní telekomunikační společnost Inmarsat zjistila, že MH370 komunikoval se svým satelitem 3F1 a že zaznamenaná data lze použít k vysledování trasy letadla. Z údajů vyplývá, že letadlo létalo v oblouku nad Indickým oceánem a že jeho konečné místo odpočinku je na dně moře západně od Perthu v Austrálii. Pokud by tomu tak bylo, byly by trosky letadla dříve nebo později nalezeny.

Wise si proto myslí, že pokud byla data nějak upravena, výpočty a tedy i tato letová trasa by byly nesprávné. Podle jeho teorie únosci převzali kontrolu nad letadlem a poslali satelitu falešné informace.

K elektronice letadla se lze dostat poklopem v přední části kabiny, odpojit zařízení a připojit vlastní, které vyšle falešné informace. Dokonce inženýři aerolinek potvrdili, že to možné je, ovšem jen s perfektními technickými znalostmi.

Pokud se to únoscům skutečně povedlo, tak opravdu oklamali celý svět, protože  trosky letadla nebyly nikdy nalezeny. A to znamená, že zmizení letu MH370 je jednou z největších nevyřešených záhad světa. Dále čtěte: Astronauti dokončili třetí fázi složité opravy detektoru antihmoty. Práce probíhají v otevřeném vesmíru.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu