Nové pojízdné křeslo se inspirovalo filmem Jurský svět

S-Pod je elektrokřeslem budoucnosti
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Technologie 
05. ledna 2020 08:32 / Pinterest
  0   0
Seznamte se. Toto je S-Pod, bezpečné, pojízdné samovyvažující křeslo inspirované vozem Gyrosphere z Jurského světa. V budoucnosti má sloužit třeba na letištích.

Pojízdné křeslo je určeno pro použití v uzavřených areálech, jako jsou letiště, zábavní parky či velká obchodní centra. Vozítko sice vypadá jako kočárek pro dospělé, zřejmě je ale revolučním počinem na poli osobní přepravy.

Křeslo se ovládá pomocí navigačního panelu a jeho rychlost se nastavuje jednoduše knoflíkem. Cestující se v něm jen pohodlně veze a nemusí se ani fyzicky naklánět dopředu a dozadu, aby zrychlil nebo zpomalil. Maximální rychlost křesla se pak pohybuje na hranici 38 kilometrů v hodině.

Křeslo tak nabídne naprosto nenáročné pojíždění s výhledem prakticky na všechny strany a s jednoduchým ovládáním.

S-Pod bude mít světovou premiéru už příští týden na Consumer Electronics Show v Las Vegas. Výrobce na veletrhu představí také další technologické novinky. Malé elektrické kolo eMoped a rovněž eScooter, který je určen pro cestování na střední a velké vzdálenosti.

Elektrická vozítka pro městskou mobilitu jsou v poslední době jednou z nejrychleji se rozvíjejících technologí. Před časem už jiný výrobce představil podobné dopravní prostředky, které by pro změnu měly jezdit po pěších zónách. Jedná se o malá kolečková vozítka s bezpečnostními senzory, jejichž baterie zatím mají velmi krátký dojezd, zhruba okolo 20 kilometrů. Dále čtěte: V chytrých městech se lépe žije i podniká. Navíc jsou ohleduplná i k životnímu prostředí.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Neobvyklá stavba objevená v Mexico City bude znovu pohřbena pod vrstvou zeminy

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu