Robotický pes může pomáhat policii v zákeřných situacích. Testují ho v USA

Robotického psa bude testovat americká policie
Loading...
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Technologie 
01. ledna 2020 09:09 / Internet
  6   0
Policie v americkém státě Massachusetts dostala nového pomocníka v podobě robotického psa. Tento autonomní robot od Boston Dynamics bude v případě, že projde složitými policejními testy, pomáhat například při domovních prohlídkách. Roboty od této společnosti testují i v dalších odvětvích, jako je těžební průmysl nebo záchranné složky.

Policie ve státě Massachusetts bude testovat policejního robotického psa. V případě, že by se čtyřnohý pomocník osvědčil, mohl by policii pomáhat v některých rizikových operacích, jako jsou domovní prohlídky u ozbrojených pachatelů.

Přibližně půl metru vysoký robot má velice futuristický vzhled, ale jeho pohyby velice věrně připomínají pohyby jeho živých kolegů. Robota vyvinula společnost Boston Dynamics, která se již řadu let specializuje na vývoj robotických a autonomních systémů.

Robot se perfektně dokáže orientovat v prostoru díky sadě předních a zadních kamer. Ty mu dávají nezbytné informace o okolním dění, taže robot dokáže velice rychle reagovat. Na vrchní části robota jsou potom speciální sloty, které slouží pro vybavení na přání zákazníka. Takovým vybavením může být například 360stupňová kamera, nebo robotické rameno pro manipulaci s předměty.

Americká policie již výsledky z testů má, zatím je však nezveřejnila. Využití robotů by mohlo být v budoucnu u policie různé. Pes by mohl například zajišťovat průzkum nebezpečných prostor, případně v budoucnu držet i zbraň.

Společnost Boston Dynamics představila robota před dvěma lety a dosud má již řadu zákazníků především z řad stavebních firem. Ve světě však existuje více společností, které se zabývají vývojem podobných robotů. Jednou z takových firem je například čínská společnost Unitree Robotics, která představila svůj produkt Laikago. Dále čtěte: (Turecká armáda již brzy zařadí do své výzbroje drony, které rozpoznají tváře a poznají, na koho zaútočit).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu