V Bruselu zahájili sezónu autosalonů

V Bruselu vystavuje řada značek
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
12. ledna 2020 19:55 / zdroj: inStory.cz
  6   0
Automobilový průmsyl je odvětví, které nikdy nespí. Automobilky ještě ani nestihly spočítat zisky za prodej aut v uplynulém roce a už spěchají vystavit horké novinky na první letošní autosalon. Ten se koná od 10. do 19. ledna ve čtvrti Heysel v Bruselu.

Přestože bruselský autosalon nedosáhl ani zdaleka takového věhlasu jako ženevský nebo pařížský, evropské automobilky si ho zpravidla nenechají ujít. To platí například pro francouzský Peugeot. Pro něj je Belgie jedním z nejvýznamnějších trhů a místní klienty si náležitě hýčká. Svědčí o tom i velkolepá expozice, kterou si Peugeot pro bruselský autosalon připravil.

Stánek francouzské automobilky má rozlohu úctyhodných 2000 m2. V evropské premiéře zde představí nové SUV Peugeot 2008 ve verzi se spalovacím i elektrickým motorem. Velkou část expozice zabírají nové modely Peugeot 208 a Peugeot e-208 a další rozlehlou plochu okupují hybridní plug-in vozy Peugeot 3008, 508 a 508 SW. Ty spolu s elektromobily jasně naznačují, že značka Peugeot může být z hlediska nových emisních požadavků, kterými bruselští úředníci děsí celý automobilový svět, naprosto v klidu.

Elektrický pohon aktuálně hýbe světem, což se snaží ukázat i elektrokola Power Tubes eTO1 FS Crossober a eCO 1 D9. I pro ně se na stánku Peugeotu našlo místo. A aby se nezapomnělo na to, že auta mají hlavně dělat radost a rozbušit srdce, je tu také koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered. Tento sporťák kromě úchvatného designu a propracované aerodynamiky nabízí také mimořádné výkony srovnatelné s vozem se spalovacím motorem o výkonu 400 koní.

Má pohon 4×4 a díky spojení tří motorů poskytuje vynikající akceleraci, již zajišťuje benzínový motor PureTech 200 k a dva elektromotory, jeden o výkonu 110 koní vepředu a druhý s 200 koni vzadu. Značka Peugeot tento vůz prezentuje jako koncept s dodatkem, že jde předobraz řady výkonných sériových elektromobilů vyvinutých divizí Peugeot Sport, ovšem v automobilové branži se proslýchá, že tento vůz je už jen kousek od sériové verze, která by měla spatřit světlo světa už letos.

V Bruselu vystavuje řada značek. Některé s podobně honosnými expozicemi jako Peugeot, některé se skromnějšími stánky. Každopádně úžasných automobilů je zde k vidění víc než dost a z Prahy je Brusel jen kousek!

 

Ema Maxová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu