Robotický tenisák s kamerou zaznamená všechny důležité okamžiky

 Technologie 
17. ledna 2020 10:41 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nový robotický míček vyvolává pochybnosti Samsung
Vypadá jako tenisový míček, ale je to malinký robot se zabudovanou kamerou, který svého majitele všude sleduje a zaznamenává důležité okamžiky.

Kulatý robotek se jmenuje jednoduše Ballie a zatím zřejmě bude mít problémy pohodlně následovat svého majitele do schodů či ze schodů. Kromě toho, že bude svého páníčka všude pronásledovat, působí jako asistent a může také pomoci s domácími pracemi. Například může aktivovat inteligentní domácí zařízení, jako jsou robotické vysavače, pokud zjistí, že je na podlaze nepořádek.

Robot jako malý agent?

Korejský výrobce, který robotický tenisák představil, uvedl, že Ballie je rovněž ovladatelný hlasem, nezmínil se už ale k nelibosti mnoha technologických expertů o svém dalším hlasem ovladatelném zařízení Bixby, které je již montováno do mobilních telefonů a nových televizí.

Ballie, stejně jako Bixby, tak okamžitě zaujal spíš otázkami týkajícími se ochrany soukromí. Výrobce sice tvrdí, že robot bude dodržovat všechny předmětné zákony, ale fakt, že vás míček bude všude sledovat a ještě natáčet, vyvolává velké otazníky. Data z robota totiž mohou být zneužita.

Pokud vás takový robot všude sleduje, může předávát v případě potřeby informace o vaší poloze, popřípadě nahraná data se mohou stát předmětem dalších forem zneužití.

Ballie, který se zanedlouho má dostat na komerční trh, tak mezi technologickými odborníky velké vzrušení nevzbudil. Také jeho praktičnost má velké trhliny. Proč by si někdo měl koupit robota, který ho bude všude šmírovat?

Daleko zajímavější je proto informace o další vyvíjené technologii. Jde o mini-exoskeleton, který lze nosit kolem pasu a stehen. Zařízení s názvem Gems by mělo pomáhat při cvičení, nebo lidem s omezeným pohybem. Dále čtěte: Tato nová technologie může proměnit cokoli na dotykovou obrazovku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít