Spojené státy zablokovaly čínské aplikace včetně TikTok. Důvodem je bezpečnost USA

Aplikace TikTok bude v USA blokována
📷
Další 1 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
24. září 2020 13:08 / Pixabay
  0   0
V něděli zablokovala administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dvojici oblíbených aplikací TikTok a WeChat, které jsou v čínském vlastnictví. Uživatelé ve Spojených státech tak nadále nemohou tyto aplikace stahovat. Důvodem k takto razantnímu opatření má být strach o bezpečnost národa.

Spojené státy v neděli na příkaz administrativy prezidenta Donalda Trumpa učinily velice radikální krok, když zablokovaly kontroverzně vnímané čínské aplikace TikTok a WeChat. Podle Trumpa jsou tyto masově stahované čínské aplikace na pro USA bezpečnostní hrozbou.

Od neděle tak uživatelé v USA nemají možnost stahovat do svých zařízení aplikaci WeChat. TikTok bude zablokován nejpozději 12. listopadu, a jeho vlastníci tak mohou jednat o transakci, která by umožnila jeho fungování i nadále.

Probíhají jednání

Chod aplikace WeChat nebyl zcela pozastaven, ale některé její funkce byly omezeny. Uživatelé ji tedy nebudou moci využívat tak jako doteď. Tuto aplikaci vlastní čínská společnost Tencent. V současné době probíhají ze strany společnosti jednání o odprodeji, který by zajistil její další fungování.

Provozovatelem aplikace TikTok je čínská společnost ByteDance. Zástupci společnosti již na adresu Spojených států uvedli, že nesouhlasí s postupem, jelikož poskytly veškeré požadované záruky ohledně nakládání s daty amerických občanů.

Data o uživatelích v rukou Číny

Spojené státy však trvají na tom, že aplikace představuje bezpečnostní hrozbu a rozhodly se učinit radikální opatření k omezení jejího dosahu. Spojené státy však nebudou uživatele nutit aplikaci používat a předpokládají, že v rámci omezení, které na aplikace uvalí, se uživatelé přesunou k využívání jiných aplikací. TikTok má přitom v USA širokou základnu, kterou tvoří přibližně 100 milionů mladých Američanů. Dále čtěte: (Aplikace, které byste měli ze svého mobilu vymazat).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Planeta Merkur je nyní v hledáčku amerických vědců i samotné NASA

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Zavřít reklamu