Preferujete kombíky? Tomuto překrásnému kousku neodoláte

 Auto-Moto 
08. června 2019 02:19 / Ema Maxová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Nový kombík od Peugeotu s označením 508 SW Peugeot
Ladné splývavé linie, sportovní rysy, agresivní pohled šelmy, odvážný design… Jen těžko uvěříte, že tento vůz je zástupcem segmentu manažerských vozů vyznačujícím se spíše klasikou a přiznejme občas i konzervativností hraničící s nudou.

Nový kombík od Peugeotu s označením 508 SW ale není nudný ani trochu. Šéf designu značky Peugeot si totiž dal za cíl učinit tento vůz předmětem touhy. „Kladli jsme důraz na inovativní styl, což je patrné zejména ve srovnání s konkurencí. Náš nový vůz Peugeot 508 SW zcela převrátil designové principy svého segmentu. Je to nádherné auto, které vzbuzuje touhu ho vlastnit,“ vysvětluje hlavní šéfdesignér Peugeotu Gilles Vidal.

A dobrá zpráva: Peugeot 508 SW je od června v prodeji na českém trhu, takže si příznivci automobilové krásy s pragmatickou duší „kombíkářů“ mohou splnit sen.

Ovšem samotná hezká tvářička by zřejmě u kombíku s cenou blížící se milionu korun k získání náročné klientely nestačila, a proto designéři od Peugeotu dopřáli novému vozu vrchovatou měrou praktičnosti i prostornosti. Přesto zůstává design jeho nejsilnější zbraní. Díky bezrámovým dveřím má nízkou a dynamickou siluetu. Výsledkem je atletická elegance delikátně okořeněná extravagancí. Tato kombinace přímo cílí na klienty, kteří chtějí vystoupit z šedi konzervativní kategorie manažerských vozů a ukázat světu kousek své osobnosti.

Další silnou stránkou vozu je nápravový systém, který zajišťuje perfektní stabilitu i kontrolu nad pohyby karoserie. Peugeot 508 SW používá víceramennou zadní nápravu s aktivně řízeným podvozkem. Díky tomu doslova žehlí nerovnosti vozovky a i na nekvalitních silnicích zaručí komfort celé posádce. Jízda je příjemně plavná a vzhledem k rozvoru 2793 mm je dostatek místa na všech sedadlech, navíc je zachován štědrý prostor nad hlavou pasažérů vzadu. Sklon zadních sedadel je pro dokonalé pohodlí cestujících snížen na 27°.

Skutečným zážitkem je pak cestování ve voze vybaveném otvíratelným panoramatickým střešním oknem. Pochvalu zaslouží i skvělé odhlučnění vozu. To nejlépe vynikne v kombinaci s prémiovým Hi-Fi audiosystémem od proslulé francouzské firmy Focal. Systém zahrnuje 10 reproduktorů, které zajistí přesný čistý zvuk optimálně rozložený v celé kabině. 

Velikost zavazadlového prostoru je u kombi klíčová a mohlo by se zdát, že splývavá sportovní linie zádi, která je ozdobou Peugeotu 508 SW, mu v tomto směru moc nenahrává. Ovšem zdání klame, nový model se totiž může směle rovnat konkurenci v segmentu. Pod krytem zavazadelníku nabízí objem 530 litrů a po sklopení zadních sedadel až 1780 litrů. Jednoduché tvary navíc činí zavazadlový prostor snadno využitelný. Přístup do něj je obzvlášť pohodlný díky motorizovanému hands free otvírání. Celek dokreslují detaily jako nerezový práh pro usnadnění nakládání zavazadel, hliníkové kolejničky pro jejich hladký posun či praktická síť pro zachycení vyšších předmětů.
 
Vlajková loď značky zasluhuje vrcholnou výbavu, a v tomto směru vás Peugeot 508 SW určitě nezklame. Hrdě se může označovat za premianta ve třídě. Disponuje totiž celým arsenálem asistenčních systémů splňujících nejnovější požadavky normy EuroNCAP. Může nabídnout například systém nočního vidění (Night Vision), který se v tomto segmentu objevuje poprvé. Pomocí infračervené kamery dokáže až na 200 metrů rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě a včas řidiče upozorní.

Dalším pomocníkem je adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go spojený se systémem udržování vozu v jízdním pruhu. Tato dvojice asistentů vás takřka přenese do světa autonomního řízení. Za zmínku stojí také Full Park Assist s podporou bočního parkování či systémy automatického nouzového brzdění, sledování pozornosti řidiče či rozpoznávání dopravních značek. Posledně jmenovaný systém se nespokojí jen se čtením značek s rychlostním omezením, ale hlídá i „stopku“ a „jednosměrku“.
 
Nový Peugeot 508 SW je v České republice k dispozici za cenu od 835 000 Kč, úroveň výbavy GT pak za cenu od 1 090 000 Kč. 

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

Škoda Scala: Praktická stylovka