Facebook už brzy odhalí, kdo vás miluje a koho milujete vy

 Technologie 
01. června 2019 08:54 / Terezie Zamlynová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Láska půjde na Facebooku nejen sdílet, ale bude možné po ní i aktivně pátrat Depositphotos
I když se už několikrát šířily světem Facebooku hoaxy o tom, že tato sociální síť bude mít funkci, která ukáže, kdo nás tajně miluje a opakovaně si prohlíží náš profil, pravdou se to stane zřejmě až nyní. Vývojáři na tom však usilovně pracují.

Na nedávné konferenci F8 počítačových expertů a specialistů na vývoj této sociální sítě v San Jose v Kalifornii totiž Mark Zuckerberg představil své nové vize pro Facebook.

Jednou z těch významných je seznamovací aplikace. Má již své jméno - Facebook Dating - a šuškalo se o ní již od roku 2018. Nebylo ale jasné, jak vážně to s ní Facebook myslí a jak bude vypadat. Z oznámených podrobností je již jasné, že jedním z hlavních trháků má být její funkce Secret Crush, což lze přeložit jako tajné zamilování. Svým způsobem ale odhalí toho, kdo na profil chodí. Problém však zůstává v tom, že odhalí jen toho, kdo to bude chtít. Alespoň zatím to tak vypadá.

Zalovíte v přátelích a označíte objekt své lásky či touhy

V praxi vše má vypadat následovně: mezi svými přáteli na Facebooku si budete moci vybrat někoho, kdo se vám líbí nebo jste do něj dosud jen platonicky zamilovaní. Skrze novou funkci Facebooku ho označíte jakou svou tajnou lásku. Dle dostupných informací to může být kdokoli z vašich přátel, tedy nikoli například pouze ten, kdo má profil na nějaké seznamce (a propojuje ho se svým Facebookem). Samozřejmě může nastat mnoho překvapení (milých i nemilých), ale odhodlat se k takovéto akci stojí přece jen méně námahy a rizika, než vyznat lásku a city někomu osobně do očí.

Ten, kdo nebude chtít vsadit na jednu kartu, nebo má široké srdce a záběr, což znamená, že se mu líbí lidí víc, bude moci „milostně“ označit klidně několik jedinců. Naštěstí je stanovený maximální počet, takže víc než devět se jich do seznamu lásek nevejde.  

Facebook vyšle upozornění

Jakmile vás někdo označí za tajnou lásku, přijde upozornění, že se někomu líbíte a že po vás touží. Samozřejmě ideální je, pokud jsou aktivní obě strany a označují své tajné lásky. Protože teprve když se označí oba jedinci vzájemně přes Secret Crush, dá jim Facebook vědět, že jsou jejich touhy vzájemné a podle dostupných informací zřejmě vyzve oba aktéry k tomu, aby si napsali a vyznali se ze svých citů. Na podobném principu pracuje už většina online seznamek.

Aplikace Facebook Dating má být dostupná bez omezení zdarma pro lidi starší 18 let. Vloni se testovala v Kolumbii, vyzkoušeli si ji mezi sebou i zaměstnanci Facebooku. Na domovském americkém trhu by se aplikace měla rozjet do konce letošního roku.

Obezřetnost bude i tak ale na místě

Lidé prahnoucí po seznámení a zároveň toužící vědět, kdo všechno po nich tajně touží, tak dostanou již brzy nový nástroj. Jisté je, že další vize Marka Zuckerberga sehraje na trhu seznamování zřejmě klíčovou roli. A protože se Facebook těší poměrně vysokou věrohodností profilů, lidé by měli mít jasno, kdo přesně po nich touží a jak vypadá.

Vývojáři plánují, že nová aplikace umožní to, že navíc budou moci uživatelé Facebooku s milostným vyznáním či návrhem poznat jiný okruh lidí než na běžné seznamce. Samozřejmě to, že se někdo bude nadále vydávat za někoho jiného a až při osobním setkání vyjde najevo jeho totožnost, vyloučit ale nejde. Čtěte také: Kyberstalkaři o vás ví víc, než byste si přáli. Číhají na každou vaši chybičku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu