Vypnutím Bluetooth můžete zabránit vyloupení vašeho auta

 Auto-Moto 
28. ledna 2020 12:03 / Mirka Malá
  2
📷
3 fotografie v galerii
Bluetooth je jednoduchý nástroj k vykradení auta Depositphotos
Používání Bluetooth je dnes běžnou záležitostí. Posloucháme přes něj hudbu, propojujeme se s jinými zařízeními a v neposlední řadě jej používáme i v autě. A to je ta špatná zpráva.

Auta se totiž dnes vykrádají jinak než před několika lety. Zloději používají skenery Bluetooth, aby našli elektroniku, která se ukrývá v našich autech.

Nebezpečné pohodlí

Mnoho zařízení, která dnes používáme, vysílá signály Bluetooth ke spárování nebo spojení s ostatními. Například sám Apple se nyní ptá, zda chcete sdílet své Bluetooth při nedávných upgradech operačního systému. A většina lidí říká ano, protože se chtějí snadněji připojit.

A připojení znamená pohodlí. Sdílení Bluetooth přináší Alexa do auta, s příslušenstvím Echo Auto, spáruje AirPods s iPhone pro digitální hudbu, propojuje kamery a aplikace a mnoho dalšího.

Prevalence spojení a absence kabelů ale může způsobit docela katastrofu. Protože lidé často svoje technické miláčky ztrácejí, například bezdrátová sluchátka, potřebují technické řešení pro jejich nalezení. Mnoho výrobců aplikací začalo nabízet aplikace pro skenování Bluetooth, která jim pomohou je najít. Mezi oblíbené nabízené pro telefony Apple a Android patří Bluetooth BLE Device Finder, BLE Scanner, BLE Near a Bluetooth Smart Scanner.

Bluetooth vypínejte

Než tedy necháte telefon, počítač, iPad nebo jiné zařízení v uzamčeném autě, vypněte Bluetooth. Sice by bylo úplně nejlepší, kdybyste v autě žádná drahá zařízení nenechávali, ale pokud si už na pár minut zamknete svůj notebook do kufru, nejprve vypněte Bluetooth, než od auta odejdete.

Pro zloděje je pak takový notebook nebo tablet, byť pečlivě schovaný a zamčený v kufru, snadnou kořistí. Stačí jim použít skener k nalezení vašich věcí, rozbít okno a odnést je. Pokud ale budete pozorní a díky vypnutému Bluetooth je učiníte pro zloděje neviditelnými, zachráníte si tak nejen ukradené věci, ale i poškození auta. Dále čtěte: Jak se správně chovat na vozovce, když je náledí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím