Hollywoodská studia se pokoušejí zachránit technologii DVD

 Technologie 
22. ledna 2020 11:54 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
Technologie DVD není pro Hollywood mrtvá Depositphotos
Pamatujete si ještě DVD? Dvě filmová studia mají v plánu zachránit téměř mrtvý formát a přivést blýskává CD zpět k životu, podobně jako se to povedlo například u vinylových desek.

Trh s disky DVD a Blu-ray už roky skomírá, protože streamování se stalo pro zákazníky domácího videa tou nejlepší technologií.

Podle údajů skupiny Digital Entertainment Group se americký trh s fyzickými disky v posledním desetiletí zmenšil z obratu ve výši 10 miliard dolarů na zhruba třetinu.

Filmová studia však zatím nejsou připravena vzdát se tohoto formátu. Dvě z hlavních studií Universal Pictures a Warner Bros přišly s neobvyklým plánem, jak tento byznys se zdánlivně překonanou technologií zachránit.

Studia oznámila návrh na společný podnik, který, pokud bude schválen regulačními orgány, bude kompletně zajišťovat severoamerickou distribuci DVD, Blu-ray a 4K UHD disků s novinkami z filmové, knižní a televizní tvorby. Záměrem je kombinovat zdroje pro další prodej disků a zároveň šetřit peníze.

Záchrana technologie DVD

Podle dostupných informací lze očekávat, že záchraná mise DVD technologie potrvá řadu let. Obě studia už ale mají jasný plán a v současné době přeskupují svoje divize domácího videa.

Tato myšlenka je přímou reakcí na kolaps DVD trhu. Jen v roce 2019 prodej fyzických disků klesl o 18 %, což podle příjmové zprávy společnosti DEG ve Spojených státech vygenerovalo tržby ve výši 3,3 miliardy dolarů. Mezitím spotřebitelské výdaje na služby streamování předplatného vzrostly o 24 % na téměř 16 miliard USD.

Fyzické disky jsou však pro některé spotřebitele důležité, včetně fanoušků klasického filmu. Ne všechny tituly jsou snadno dostupné pro streamování. I když se tato kategorie zmenšuje, zůstává pro filmový průmysl významným zdrojem příjmů.

Plánovaný společný podnik tak představuje významnou příležitost pro pokračování spolupráce s maloobchodními partnery, aby byla zajištěna síla a udržitelnost formátu DVD pro nadcházející roky.

To by rovněž znamenalo zvýšení výroby i prodeje DVD přehřávačů pro mnohé výrobce spotřební elektroniky. Záchraná mise dvou filmových studií vrátit k životu technologii, která se zdála být fakticky překonaná, tak může v budoucnu znamenat restart nejen pro filmový a televizní průmysl, ale také pro trh se spotřební elektronikou. Dále čtěte: S tímto zařízením můžete okamžitě komunikovat čtyřiceti světovými jazyky.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve