Počítačoví vědci vyvíjejí nový nástroj, který za nás bude točit videa

 Technologie 
18. ledna 2020 08:40 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Videa za nás bude točit aplikace Pinterest
Tým počítačových vědců vyvinul nový nástroj Write-A-Video, který generuje videa z tematického textu. Pomocí editace slov a textu nástroj automaticky určí, které scény nebo záběry jsou vybrány z úložiště pro ilustraci požadovaného příběhu.

Ve světě fotografů a tvůrců videí, zachycujících téměř vše prostřednictvím chytrých telefonů a kapesních zařízení, je zapotřebí inteligentního, snadno použitelného nástroje pro automatizaci tvorby filmů a videomontáží. Mnoho kvalitních videí se dosud spoléhá na profesionální nástroje pro úpravy snímků založené na rámečku, aby bylo možné manipulovat se surovými záběry a produkovat ucelené video s podmanivým příběhem.

Stačí jen psát text

Tým počítačových vědců ale nyní vyvinul nový nástroj, pojmenovaný Write-A-Video, který generuje videa z tematického textu. Pomocí editace slov a textu nástroj automaticky určí, které scény nebo záběry jsou vybrány z úložiště pro ilustraci požadovaného příběhu. Tento nástroj umožňuje začínajícím uživatelům vyrábět kvalitní videa jednoduchým a uživatelsky přívětivým způsobem, který nevyžaduje profesionální produkci ani úpravy.

Zatímco stávající nástroje pro editaci videa stále vyžadují znalosti v oblasti zpracování a úpravy videa, nová metoda vědců umožňuje nováčkům vytvářet videa mnohem jednodušeji. Write-A-Video umožňuje uživatelům vytvořit video sestřih jednoduše úpravou textu, který video doprovází. Například při přidávání nebo mazání textu  dochází k nalezení odpovídajících snímků, vystřihnutí a přeskupení snímků a vytvoření konečného výsledku sestřihu videa.

Write-A-Video také umožňuje uživatelům prozkoumat vizuální styly pro každou scénu pomocí kinematografických idiomů, které generují například rychlejší nebo pomalejší tempo filmů, či méně nebo více pohybů obsahu.

Při výběru kandidátních záběrů z videozáznamu metoda také bere v úvahu estetickou přitažlivost záběrů, vybírá ty, které jsou ideálně osvětlené, dobře zaostřené a stabilní. Uživatel může kdykoli vykreslit film a zobrazit výsledek videomontáže s doprovodným komentářem.

Technologie nás ovládne

Výzkum týmu ukazuje, že inteligentní digitální nástroje kombinující schopnosti člověka a algoritmy mohou uživatelům pomoci v tvůrčím procesu. Videa tak s tímto nástrojem už bude schopen točit prakticky kdokoli.

Uživatelé bez jakýchkoli zkušeností s úpravou videa by mohli pomocí nástroje Write-A-Video produkovat kvalitou uspokojivá videa, někdy dokonce rychleji než profesionálové využívající software pro úpravy snímků. To bude znamenat nejen devalvaci této profese, ale i jisté technologické ovládnutí člověka. Dále čtěte: KGB během studené války odposlouchávala americké psací stroje.

Témata: Technologie, video, text
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet