OSN zakázala svým úředníkům používat WhatsApp

 PC a Mobily 
28. ledna 2020 06:18 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
WhatsApp má podle OSN potíže s bezpečností Depositphotos
Úředníci Spojených národů nepoužívají aplikaci WhatsApp, protože není bezpečná. Ve čtvrtek totiž odborníci OSN obvinili Saudskou Arábii z používání online komunikační platformy k hacknutí telefonu generálního ředitele Amazonu a majitele Washington Post Jeffa Bezose.

Nezávislí odborníci OSN uvedli, že mají informace, které poukazují na možné zapojení saúdskoarabského korunního prince Mohammada bin Salmana do údajného kybernetického útoku v roce 2018 na šéfa Amazonu.

Vyzvali k okamžitému vyšetřování ze strany USA a dalších orgánů na základě forenzní zprávy společnosti FTI Consulting se sídlem ve Washingtonu. Zpráva tvrdí, že iPhone Jeffa Bezose byl napaden škodlivým video souborem odeslaným z účtu WhatsApp používaného korunním princem.

Na otázku, zda generální tajemník OSN Antonio Guterres komunikoval se saúdským korunním princem nebo jinými světovými vůdci pomocí WhatsApp, mluvčí OSN Farhan Haq řekl ve čtvrtek: "Vyšší úředníci v OSN dostali pokyn, aby WhatsApp nepoužívali, není podporován jako bezpečný mechanismus." Také dodal, že směrnice o nepoužívání WhatsApp byla úředníkům OSN dána v červnu loňského roku.

WhatsApp nesouhlasí

Společnost WhatsApp ale kontrovala tím, že poskytuje špičkové zabezpečení pro více než 1,5 miliardy uživatelů. „Každá soukromá zpráva je chráněna šifrováním typu end-to-end. Technologii šifrování, kterou firma vyvinula, je podle ní nejlepší dostupnou pro lidi na celém světě.

Z tohoto důvodu firma, kterou vlastní společnost Facebook, považuje zákaz v OSN za nesmyslný.

WhatsApp byl dlouhodobě považován za jednu z nejbezpečnějších komunikačních aplikací. Na druhé straně se v poslední době množí případy, kdy bylo odhaleno, že různé mobilní aplikace mají problémy z bezpečností, nebo dokonce  záměrně obchodují s osobními údaji svých uživatelů. Sám Facebook čelí podobným skandálům už řadu let. Dále čtěte: Při randění přes mobil jsou vaše osobní data prodávána jiným.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí