Venezuelský prezident přežil útok dronů s výbušninami. Podobné útoky budou častější

 Technologie 
08. srpna 2018 08:16 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Drony mohou být nástrojem teroristických činů Shutterstock
Ve Venezuele byl spáchán vůbec první atentát na prezidenta za pomoci dronů vybavenými výbušninami. Neúspěšný pokus o vraždu venezuelského prezidenta Nicoláse Madura proběhl během sobotního odpoledne.

Nikaragua ohlásila v sobotu neúspěšný pokus o vraždu venezuelského prezidenta Nicoláse Madura. Útok byl realizován za pomoci dronů, které byly vyzbrojeny výbušninami. Tento typ útoku se může podle vojenských expertů objevovat stále častěji.

Důkazem tohoto tvrzení je událost, která se odehrála o devět dní dříve na druhém konci světa v Abú Dhabí, kdy teroristé oznámili, že poslali ozbrojený dron k útoku na mezinárodní letiště.

V obou případech nedošlo k žádným ztrátám na životech, ale obě události naznačují, že tento typ útoků si může u teroristických organizací získávat na popularitě. Útok pomocí dronů může být totiž zcela anonymní a snižuje riziko ztrát na životech útočníků. Stejně důležitou roli hraje také fakt, že útok dronů je velice těžké předvídat, nebo se proti němu bránit.

Drony explodovaly nad hlavami diváků během vojenské přehlídky. Během útoku bylo zraněno několik lidí. Prezident Maduro z útoku obvinil jeho politické protivníky. Přestože se událost obešla bez ztrát na životech, situace je velmi znepokojivá.

Bezpilotní drony představují novou hrozbu jak pro cestující, tak pro veřejnost. Je třeba vynaložit soustředěné úsilí k tomu, aby se před touto hrozbou postavila ochrana před ztrátou životů. V případě, že by byl úspěšný útok v Abú Dhabí, ztráty na životech by mohly být značné.

Drony dokážou i s pomocí malého množství výbušnin zcela zničit celé dopravní letadlo, zejména v případě, že by útok nastal během vzletu nebo přistání. Větší drony se mohou pohybovat rychlostí až 160 km/h a unesou několik kilogramů výbušnin. Řízeny mohou být ze vzdálenosti stovek kilometrů.

Bezpečnostní experti tak bijí před podobnými událostmi na poplach a vyzývají k aktivnímu řešení. Klíčové oblasti by tak měly být střeženy adekvátními technologiemi na obranu proti této hrozbě. Dále čtěte: (Americká armáda dostane do výzbroje unikátní dron Valkyrie).

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47