Neznámé oběti vražd budou odhaleny pomocí nové technologie

 Technologie 
05. srpna 2018 10:31 / Lukáš Bauer
  1
📷
1 fotografie v galerii
Oběti vražd v neoznačených hrobech bude vyhledávat nová technologie Shutterstock
Ve Spojených státech je velké množství neobjasněných vražd, protože se vyšetřovatelům často nedaří najít těla, která jsou zakopána pod zemí. Nová laserová technologie by mohla tato místa označit a pomoci tak k nalezení těl.

Vědci využili laserové impulzy zařízení LIDAR (Light Detection And Ranging) k lokalizaci pochovaných těl v neoznačených hrobech, které je velice těžké odhalit. Tato metoda je založena na dálkovém měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu.

Systém by mohl pomoci policejním vyhledávacím týmům najít oběti vražd v odlehlých oblastech Spojených států. Přístroj LIDAR bude instalován na vrtulník, protože tak bude schopen skenovat velice rozsáhlou oblast a vytvářet přesné 3D mapy jednotlivých úseků.

Pomocí této technologie by vyšetřovatelé měli být schopni velmi rychle odhalit místa, kde jsou ukryty oběti násilných činů. Technologie využívá drobných rozdílů v propadech zeminy, které způsobují rozkládající se těla.

Lidar je technologie vzdáleného snímání, která měří vzdálenost tím, že natáčí laser na cíl a analyzuje množství světla, které se odráží zpět. Poprvé byl LIDAR použit v meteorologii k měření mraků americkým Národním střediskem pro výzkum atmosféry.

Stejnou technologii využívá také řada výrobců autonomních vozidel, které LIDAR používají k tomu, aby se automobily dokázaly pohybovat po silnicích bez pomoci člověka. Dále jsou LIDARem vybavena speciální průzkumná letadla, která ve spojení s GPS systémem vytvářejí trojrozměrné mapy zemského povrchu. Dále čtěte: (Světoví technologičtí lídři se domluvili na tom, že nebudou své technologie poskytovat pro vývoj autonomních bojových robotů).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum