Tesla Roadster dosáhl nejvzdálenějšího bodu od Slunce

 Letectví 
13. listopadu 2018 10:27 / Lukáš Bauer
  1
📷
1 fotografie v galerii
Starman ve své Tesle Roadster krátce po vynesení na oběžnou dráhu Internet
Vůz Tesla Roadster, který byl společností SpaceX vynesen do vesmíru, dosáhl nejvzdálenějšího bodu od Slunce. Na své vesmírné pouti ale pokračuje směrem k samotnému okraji naší Sluneční soustavy, kde zmizí v hlubinách vesmíru.

Vozidlo Tesla Roadster bylo se svým řidičem Starmanem vyneseno do vesmíru letos 6. února při slavnostním startu nové rakety Falcon Heavy a od té doby urazilo pořádnou vzdálenost. Nyní se nachází v nejvzdálenějším bodu ke Slunci a pokračuje na své pouti k okraji Sluneční soustavy.

Nyní se tak vesmírný sportovní automobil nachází ve vzdálenosti 1,66 astronomických jednotek (AU). Jednotka AU vyjadřuje průměrnou vzdálenost Země-Slunce, což je 149,6 milionu kilometrů).

Vesmírnou pozici Tesly je podle odborníků možné určit s přesností na jeden den. V prvních týdnech sledovaly roadster teleskopy NASA, od konce března však neexistují žádné aktualizace a jeho pozice je určována na základě výpočtů.

V současné době by Teslu mohl pozorovat pouze Hubbleův teleskop, který se nedávno vrátil zpět do provozu poté, co mu selhal gyroskop. V současné době by pro teleskop mělo být poměrně snadné Teslu objevit, protože pro něj představuje ekvivalent přibližně 15kilometrového tělesa v Kuiperově pásu.

Bohužel, Hubble nemůže trávit čas hledáním roadsteru, protože ho čekají mnohem důležitější úkoly, které potřebuje v rámci své mise ve vesmíru plnit. Satelit je primárně určen pro vyhledávání exoplanet a pozorování jasných objektů ve vesmíru. Dále čtěte: (SpaceX staví miniaturu meziplanetární rakety BFR. Základem bude známá technologie).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třiapadesátiletá topmodelka Helena Christensen ukázala nádhernou postavu jen v průsvitném krajkovém prádle

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte