Řidiči v Los Angeles nevěřili svým očím. Na dálnici havaroval letoun z druhé světové války

 Letectví 
09. listopadu 2018 09:30 / Lukáš Bauer
  0
Loading...
📷
2 fotografie v galerii
Replika stíhacího letounu z druhé světové války skončila v plamenech Internet
Na západě Los Angeles byli řidiči svědky skutečně bizarní scénky, když uprostřed provozu na dálnici havaroval německý letoun z druhé světové války. Replika německé stíhačky skončila v plamenech, nadšenec válečných letounů, který stroj pilotoval, vyvázl bez zranění

Počátkem týdne zažili řidiči na dálnici 101, která vede severní částí Los Angeles, scénu jako z válečného filmu. Přímo před jejich očima totiž během nouzového přistání havaroval letoun se znaky německého Wehrmachtu z druhé světové války.

Amaterský nadšenec válečných letadel Robert Sandberg, který stroj pilotoval, měl obrovské štěstí. I když jeho stroj skončil v plamenech poté co naboural do betonové zábrany uprostřed dálnice, pilot vyvázl bez jediného zranění.

Na dálnici byl zastaven provoz v obou směrech na několik hodin. Pilot letounu pro místní média uvedl, že mu během vyhlídkového letu selhal motor a musel proto zahájit nouzový sestup na dálnici.

„Vybral jsem si na dálnici místo, kde nebyla v tu chvíli žádná vozidla, abych nikoho během přistání nezranil. Bohužel motor zcela selhal a musel sem co nejrychleji se strojem přistát,“ uvedl Sandberg.

Sandberg je členem sdružení Condor Squadron Officer's and Airmen's Association. Tuto skupinu původně založili váleční veteráni, kteří pravidelně létali ve formacích s americkými letouny AT-6 na speciální akce. Stejným letounem, pouze v barvách Wehrmachtu, letěl i Sandberg.

Letoun AT-6 je americkým cvičným letounem, jehož výroba začala v roce 1938. Jedná se o vylepšenou verzi letounu T-6 Texan, který byl zkonstruován na základě předchozího cvičného stroje společnosti North American Aviation Inc. s označením NA-16. Dále čtěte: (Takto vypadá ponorka budoucnosti. Bojový mořský predátor je inspirován velrybami).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...