U ostrova v Pacifiku dosedl Boing 737 na hladinu. Cestující prožili noční můru

 Letectví 
07. října 2018 08:03 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Boeing aerolinek Air Niugini skončil v laguně poblíž ostrova Internet
U malého ostrova v Pacifiku přistálo velké dopravní letadlo v laguně poté, co pilot během přistání minul ranvej. Všichni cestující jako zázrakem tvrdé přistání přežili. Přesná příčina nehody zatím zůstává nejasná a je předmětem vyšetřování, které na místě probíhá.

Dopravní letoun Boeing 737 aerolinií Air Niugini v pátek ráno přistál v laguně nedaleko letiště na ostrově Chuuk v Pacifiku. Pilot z neznámé příčiny minul přistávací dráhu a dosedl s letounem na hladinu.

„Letadlo mělo přistávat, ale místo toho začalo provádět manévr mnohem později,“ uvedl Jimmy Emilio, generální ředitel letiště Chuuk. Přesná příčina havárie zůstává nejasná, ale v době incidentu prý nad letištěm panovalo velmi špatné počasí provázené nízkou viditelností.

Na pomoc lidem v letounu okamžitě vyrazily posádky okolních lodí. Všech 35 cestujících a 12 členů posádky incident přežilo a bylo evakuováno z havarovaného letounu. Všichni letoun opustili nouzovými východy a byli vyzvednuti na palubu záchranných plavidel.

Mnoho lidí z letadla bylo převezeno do místní nemocnice s různě vážnými poraněními. Aktuálně zůstává v péči lékařů sedm lidí. „Je to neuvěřitelné. Myslel jsem, že jsme jen tvrdě přistáli, dokud jsem neuviděl díru v trupu a proudící vodu,“ uvedl jeden z pasažérů pro místní média.

Aktuální vyšetřování vážného incidentu může trvat až několik měsíců. Podle expertů může být na vině chyba pilota, stejně jako technická závada na letounu a pro stanovení závěru bude nutné počkat na poznatky vyšetřovatelů. Dále čtěte: (Bombardování během druhé světové války vysílalo rázové vlny hluboko do vesmíru).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu