Americká kosmická společnost má prvního vesmírného turistu! Kam se neznámý muž vydá?

 Letectví 
14. září 2018 13:40 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Turisté poletí na svou cestu novou raketou BFR SpaceX
Americká kosmická společnost SpaceX miliardáře Elona Muska oznámila, že získala prvního soukromého vesmírného turistu na světě. Podle prvních spekulací se jedná o muže z Japonska, který se přihlásil na cestu kolem Měsíce.

Společnost SpaceX, kterou založil vizionář a milardář Elon Musk, si za dobu své existence připsala řadu úspěchů od vydařeného provozu recyklovatelných raket Falcon 9 až po vývoj nejsilnější rakety současnosti Falcon 9 Heavy.

Nyní se společnost chystá pokořit další milník v podobě vesmírné turistiky. Nedávno na svém twitterovém účtu SpaceX oznámila, že na plánovanou cestu kolem Měsíce získala vůbec prvního vesmírného turistu v historii. 

Jméno člověka, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce bude údajně zveřejněno příští týden. Na svůj let kolem Měsíce se spolu s několika dalšími pasažéry vydá na palubě nové vesmírné rakety BFR.

Cestu má umožnit úplně nová, mohutná a opětovně využitelná raketa BFR, se kterou chce SpaceX kolonizovat i Mars. Cesta kolem Měsíce se podle původních plánů měla uskutečnit již koncem tohoto roku, podle zpráv amerických médií bude start přeložen na polovinu roku 2019.

V pondělí má SpaceX sdělit nejen jméno měsíčního turistu, ale také informaci o tom, proč se jím má stát právě on. Již v minulosti se objevily spekulace, že by se mohlo jednat o muže z Japonska. Dále čtěte: (Společnost Elona Muska provedla zkoušku razícího stroje ovladačem od Xboxu).

Témata: Měsíc, turista, vesmír, SpaceX,
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...