Řešení nízké hlasitosti telefonických hovorů může být jednoduché

Jste v kavárně a neslyšíte hovor? Proveďte čištění
📷
Další 3 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
23. února 2020 20:50 / Pixabay
  21   5
Máte mobil už nějakou dobu a zdá se vám, že hlasitost hovorů není co bývala? Přinášíme návod na jednoduché řešení problému.

Hlasitost příchozího hovoru je dána nastavením přístroje. Co však dělat, pokud je na maximum a vy třeba na ulici neslyšíte volajícího? Probereme několik způsobů řešení. Možná, že to nejjednodušší bude právě pro vás.

Vyčistěte sluchátko

Toto zásadní, a přitom velmi účinné řešení zařazujeme na první místo, a to přesto, že se k němu někteří uživatelé telefonů doberou až jako k poslednímu. Ne, skutečně nemusí být na vině špatný software ani tajná nastavení telefonu. Opravdu není třeba instalovat speciální programy třetích stran. Stačí vzít jen vhodný malý kartáček a provést čištění mřížky sluchátka.

Příčina

Důvodem, který vede ke snížení hlasitosti ve sluchátku je zanesení mřížky sluchátka. Ta je obvykle velmi jemná, aby nějaký ostrá předmět nepoškodil membránu reproduktorku. Jak nosíme telefon v kapse, kabelce či batohu, zanáší se membrána prachem. A po určité době již nepropouští zvuk tak dobře, jako na začátku. Přitom pouhým okem obvykle žádné nečistoty ani nevidíme. Proto Také k čištění přistupují mnozí až později.

Postup čištění

Vyčištění mřížky je jednoduché. Doporučujeme vzít nějaký jemný, ale dostatečně pevný kartáček. Výborný je třeba kartáček na čištění zubů. Můžete si dát pro takové případy stranou už použitý a na čištění zubů nevhodný kartáček. Svou službu v podobných případech zastane ještě dobře. Důležité je, aby šlo o tzv. soft kartáček s velkým množstvím štětin. Mřížku reproduktoru čistíme nasucho. Jemně přejíždíme kartáčem a telefon máme nakloněný tak, aby nečistoty mohly vypadávat ven. Obvykle můžeme vidět i padající prach. Dáme-li si na stůl bílý papír, bude postup našeho čištění ještě zřetelnější. Další tipy na to, jak můžete vyčištěním konektorů obnovit mnohé funkce telefonu najdete zde.

Další možnosti

Po čištění kartáčkem je obvykle vše zase v pořádku. Přesto existuje několik důvodů, které vám mohou zkřížit cestu. Někdy je totiž opravdu důvodem malé hlasitosti chyba softwaru. Pokud došlo ke snížení hlasitosti po aktualizaci, zkuste se vrátit k původní verzi. Pokud se věc nedá řešit a telefon je v záruce, přístroj reklamujte.

Petr Vlach | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Existující mimozemské civilizace cestující vesmírem? Speciální projekt se zaměří na hledání důkazů

Dům a zahrada

Nejčastější základní chyby v péči o trávník, které stále většina lidí dělá

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu